h kasa benzin şamandra yardım

kiribiyik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merrhaba arkadaşlar size danışacağım bur konu var. Araca bir miktar benzin almiştım. Tam hatırlamıyorum 30 ya da 50 tl galiba. Malum bizim opeller az benzin alinca yol bilgisayari algilamiyor. Benim araba da aldıgım az miktardaki benzin ilk başta algilamadi. Sonra aracı yokuş aşagı bir yere koyup markete gitmiştim. Tekrar hareket ettiğimde araç sanki ilava yakıt almıs gibi algıladı yol bilgisayari menzili yükseltti. Sonra ben bu şekilde aracı kullandım. Epey bir süre geçti. Menzil normal olarak kullanıma bağlı azaldı ve 0 oldu. Ama benzin göstergesinde benzin var gözükuyordu. Bir sabah aracı calistirayim dedim. Calismadı. Velhasili kontrol ettigimizde araçta benzin kalmamis. Fakat benzin gostergesi yaklasik çeyrek depo benzin var gösteriyordu. Dedim herhalde arabayı bas aşağı biraktigimdan yakıt almıs gibi algılamisti. O fazlaligi yanlis algiladigi icin yakit var gözüküyor dedim. Sonra şimdi bir şey fark ediyorum. Araçin benzin göstergesi son çeyreğin altına düşmüyor gibu geliyor. Full den son çeyreğe kadar sorun yok. Fakat son çeyrekten aşağıya düşmüyor zannediyorum. Arabatı yokus yukari park ediyorum göstergenin inmesi lazim inmiyor. Bu neden olur. Şamandra bir yere mi takiliyor gakiba. Ne yapmam lazim sizce? Şamandırayı mi degistirmeliyim? Pahalı bir sey midir? Aracim 2004 opel astra h kasa benzinli.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bi kere 30 tl lik aldım yol bilgisayarı falan gitti 2 gün araç kırmızı alarm verdi yakıt al diye..sonra tutuştuk tabi 100 liralık attırmıştım düzelsin diye.bende düzeldi ama bidaha 50den asagı almadım...eger ibreye güvenemiyorsanız menzilden kontrol edebilirsiniz aslında..zaten ibrede varken menzil 0 ise bitmiş demektir :)

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bende de 50 tl alıyorum çeyreke yakın çıkıyor,hiç benzinde kullanmıyorum fakat menzilde göstergede 5 güne sıfıra iniyor,hep yok gösteriyor fakat aylarca öyle biniyorum,tekrar bi 20 atıyorum çerek oluyor gene felan,yani astranın göstere tüp olunca zaten sapıtıyormus,sizinkini pek anlamadım :)

kiribiyik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla anlamadim arkadaslar. Benzinin son çeyrekten inmiyor galiba. Çok da deniyemedim yol da mol da kalır göstergeye aldaniriz diye. Nite yapabilir ki böyle bir şey. En son alicam 1 damacana benzin ceyrek depo yakıt varken atacagim bagaja. gidicgim iniyor mu inmiyor mu ? En son o kaldi artık. :) bu şamandra arızalı filan olur mu ki?