Gündüz Farı, Sigorta, Elektrik Tesisatı

Etzel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba
Foruma yeni katıldım. Bu konuyu açmadan vaktim yettiğince yazacağım konu hakkında yazılarları araştırdımda yazıyorum. Bazı konular istediğimi verecek gibi ama resimleri çoktan uçmuş olduğu için yazılanlar pek anlam ifade etmiyor.

Şimdi ilk olarak şu soruyu sormak istiyorum. İnternetten gündüz farı sipariş ettim. Aracıma monte edeceğim. Kısa farlara takmak niyetindeyim. 12V'luk dc->dc regülatörde hazırladım. Kısa fara gelen kablolardan (14.05 V kadar bir şey geliyor) paralel bağlantıyla gündüz ledi bağlamaya niyetim var. Sizin önerebileceğiniz başka bir yol var mı?

İkinci sorum ise sigorta ile alakalı. Ben bayağı merak saldım bu araç elektriğine. Kendim liseden elektronik mezunuyum. Hoş 10 sene oldu okul biteli ama hala uzak değilim. Yalnız gördüm ki araç elektriği bayağı farklı geldi. Bunun eğitimini alabileceğim bir yol var mıdır?

Son sorum ise aslında biraz farklı. Aracıma bir tablet montelemeyi düşünüyorum. Saat göstergesini söküp, aracın açılmasıyla otomatik olarak ortaya çıkan, araç kapanınca kendini gizleyen bir sistem kuracağım. Bunun için PIC programlayarak bir devre hazır edeceğim. Bunun yerine sigortadan yepyeni bir hat çekmek mantıklı olur mu?

Şimdiden teşekkürler