Gündüz Ampülü Ne Renk Olmalı ? Anket Konusu

Gündüz Far Ampülü Ne Renk Olmalı ?

• Beyaz

Oy: 10 41.7%
  • Turuncu

Oy: 14 58.3%

• Kullanılan toplam oy
    24

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar soru gayet açık gündüz farında bulunan standart ampülü ya turuncusu yada beyazı ile değiştirmek istiyorum ancak kararsız kaldım , sizin tavsiyeleriniz nelerdir ? ikisininde fiyatı aynı sadece renkleri farklı

seçim sebebinizide yazarsanız sevinirim , bu arada sislerimde xenon var bilginize farlarım normal halojen sarı ampül

OPEL ASTRA J CORSA D İNSİGNİA DRL TURUNCU GÜNDÜZ FARI AMPULÜ T20 - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 148593532

OPEL CORSA D ASTRA J XENON GÖRÜNÜMLÜ DRL BEYAZ AMPUL T20 - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 148526999

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turuncu ya da sarı olmalı kardeşim..Neden dersen; sisli ya da karlı havalarda görünürlülüğü daha fazla..Beyazlar bildiğin üzere yağmurda ya da karda kırılmaya uğrıyor...Sıcak renkler kullanılırsa bence daha iyi randıman verir..Tıpkı xenonun alası olan araçlarda sislerin sarı halojen olması durumuna benzetebilirsin..Tabi polisleri ve TÜV ü bilemem konuya nasıl yaklaşırlar..

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben beyaz diyorum.acıkcası j kasa astralarda mükemmel duruyor beyaz gündüz farları.

Bu arada Ugur bence fardaki folyoyu ve hatta bagaj acma kolundaki siyah folyoyu sökmeni öneriyorum..nedenine gelicek olursam.aracının tatlı bir rengi var.siyah biraz kaba durmuş.fardakiler iste beyaz led takarsan kendini göstermez..turuncu takarsanda eskisi gibi turuncu folyo öneriyorum.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turuncu ya da sarı olmalı kardeşim..Neden dersen; sisli ya da karlı havalarda görünürlülüğü daha fazla..Beyazlar bildiğin üzere yağmurda ya da karda kırılmaya uğrıyor...Sıcak renkler kullanılırsa bence daha iyi randıman verir..Tıpkı xenonun alası olan araçlarda sislerin sarı halojen olması durumuna benzetebilirsin..Tabi polisleri ve TÜV ü bilemem konuya nasıl yaklaşırlar..

Turuncunun değişik bir havası var evet söylediğinde haklısın kötü hava koşullarında sıcak renkler daha iyi belli olmanı sağlıyor ancak malum yaşadığım şehirde havanın pekte kötü olduğu söylenemez en son ne zaman yağmur yağdı hatırlamıyorum bile :) şehir dışına çıktığım zaten yok , o yüzden olaya fark edilmekten ziyade hangisi göze daha hoş gelir bu açıdan bakmak lazım

Polis abilerimizin ve TÜV 'ün gündüz farına karışacaklarını pek düşünmüyorum açıkçası , artık son çare ceza olsun sudan sebep olsun bahanesi ile karışılabilir :)

Ben beyaz diyorum.acıkcası j kasa astralarda mükemmel duruyor beyaz gündüz farları.

Bu arada Ugur bence fardaki folyoyu ve hatta bagaj acma kolundaki siyah folyoyu sökmeni öneriyorum..nedenine gelicek olursam.aracının tatlı bir rengi var.siyah biraz kaba durmuş.fardakiler iste beyaz led takarsan kendini göstermez..turuncu takarsanda eskisi gibi turuncu folyo öneriyorum.

Beyaz şuan ankette önde gidiyor zaten mavi + beyaz iyi bir uyum sağlıyor :) Folyo konusunda yazdığın şekilde çok öneriler geliyor yakın zamanda sökmeyi düşünüyorum ancak difüzördeki siyahlık bence bam başka :)

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turuncu da amerikan vari duruyor,ben olsam turuncu yapardım,arabanın rengiylede güzel olur...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin niyetin belli o zaman Uğur, bize neden soruyorsun :D ? Ben beyaz dışında renk olacaksa eğer o da turuncu olmalı anlamında dedim..TÜV ya da polisler, nasıl xenonlara çullanıyorlarsa (mesela 15000K,28000K,30000K) Bunlar için de söylediğin gibi ceza bahanesi sayabilirler...Tabi turuncu renk dışında beyazdan başka alternatif önermiyorum ben..Aracın rengiyle her ikisi de uyumlu...Fakat, beyaz da şehirli tam anlamıyla..Özetim şu;

İnside=Beyaz, Outside=Turuncu :D

Cenker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.guncelulasim.com
Kesinlikle turuncu sizin aracınızın rengiyle daha hoş duracağına eminim.
ayrıca o koyduğunuz ilandan almanıza gerek yok piyasada daha uygun fiyata kaliteli ürünler mevcut. Hepsiburada'da Carub ve gliptone t20 marka turuncu ve beyaz ampuller mevcut.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim xenonlar 6000K o kadar yüksek değil :D

Bu arada o Carub marka ampülden aldım ama en fazla 3 ay dayanabildi bana sonra bum oldu bir tanesi :D o yüzden yine aynı marka almak istemiyorum daha uzun vadeli iyi birşey olsun istiyorum

ankette beyaz önde gidiyor :)

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Gece farı beyaz oluyorsa gündüz farı da siyah olmalı... :)

Şaka bir yana sonuçta olay fark edilmekse ikisi arasında çok bir şey değişmiyor. Hem ülkemizdeki kaç araçta gündüz farı var ki...