Gün geçmiyor ki bir sorun çıkmasın sayın forumdaşlar....

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asfaltta bozuk yoldaki kötü performansını unutturuyor diyordum şimdi de sürüş keyfimin içine eden bir durum baş gösterdi. vites değişmelerinde özellikle3 ve 4 geçişlerinde tak diye bir ses duyuyorum. bu ses mafsalın artmasıyla başgösterdi. liftte 4 saat bir uğraşı sonucu (egsoza asılma, bütün ön takım parçalarını tutma, motor takozları gibi ) kontrolleri sonucunda sesin direksiyon kutusuna asıldığında ses kesildi ya da biz öyle sandık.
aynı zamanda bu sıkıntıyı çoğunlukla yapsa da her zaman yapmıyor özellikle 2'den 3'e (çok belirgin) 3'den 4'e geçişlerde ve bazen 5 e geçişlerde yapıyor.

böyle bir şey başına gelmiş var mıdır? 7 aylık hamile eşim olmasa çoktan koymuştum ilana :mad::mad:

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asfaltta bozuk yoldaki kötü performansını unutturuyor diyordum şimdi de sürüş keyfimin içine eden bir durum baş gösterdi. vites değişmelerinde özellikle3 ve 4 geçişlerinde tak diye bir ses duyuyorum. bu ses mafsalın artmasıyla başgösterdi. liftte 4 saat bir uğraşı sonucu (egsoza asılma, bütün ön takım parçalarını tutma, motor takozları gibi ) kontrolleri sonucunda sesin direksiyon kutusuna asıldığında ses kesildi ya da biz öyle sandık.
aynı zamanda bu sıkıntıyı çoğunlukla yapsa da her zaman yapmıyor özellikle 2'den 3'e (çok belirgin) 3'den 4'e geçişlerde ve bazen 5 e geçişlerde yapıyor.

böyle bir şey başına gelmiş var mıdır? 7 aylık hamile eşim olmasa çoktan koymuştum ilana :mad::mad:
sıkıntı çıktı sat. güzelmiş :)
sonra da temiz araç bulamıyorum dersin :)

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sıkıntı sadece ses sıkıntısı mekanik olarak hiçbir zararı yok. bundan rahatsız olan vardır olmayan vardır. kimisi kara düzen aracı sadece kullanır kimisi benim gibi en ufak bir seste ustanın kapısına dayanır. bu aracın türkiye yolları için bu sorunu zaten kronik o yüzden bunu söylemeden bu aracı satmam zaten.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Bende benzer sorunlar olduğunda düzelene kadar uğraşıyorum. Birde bu tarz seslerin usta yanında gelmemesi durumu var :D geçenlerde bende kalkışlarda çıt sesi duyuyordum, ustaya anlatamadım. Yarım saat gezdikten sonra ses geldi ve hemen teşhisini koydu saolsun.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizimde sağ amortisör bilyası bozulmuş. Geçen hava soğuktu baya ses yapmış babam hemen yaptır diyor :) ustaya gösterdi bir yürüsün gitsin baban dedi amortisör sağlam bilya ses yapıyor patlayınca değiştiriz dedi sepetledi :)

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun , ilanı koyup satın , satıldıkdan sonra gereken süre boyunca araç kiralayın kapınızda en azından araba olsun eğer uğraşmak istemiyorsanız sanayilerde . Baş ağrısı yapar insanda bu işler .

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fikir için teşekkürler ama araç kiralamak da az masraflı bir iş değil maalesef. üstelik herhangi bir sıkıntı da daha büyük bir ihalenin altında ezilmek de cabası.

galiba kimsenin başına böyle bir arıza gelmemiş ???

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorunum devam ediyor henüz farklı bir ustaya gösterme şansım olmadı. böyle bir olay başına gelen hiç yok galiba? daha belirgin hale geldi. Volan ile ilgili olabilir mi? yokuş inerken vites değişimlerinde bu ses gelmiyor. Bir de debriyajdan çok yavaş çekerken gazı fazla verdiğimde yani kalkış yaparmış gibi çok yavaş çekersem ancak yapmıyor. Nedendir biri bir fikir versin lütfen ki faklı ustaya gittiğimde 4 saat de o uğraşmaz belki :( :sorry::sorry::help:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Şiddetli bir tak sesi varsa ve vites büyütürken dediğinize göre aks bilyesi olabilir. Bence bir sorun,

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Difransiyel de de boşluk olabilir. aracı yokuş bir yerde frene basıp stop edin. 1nci vitese takıp freni bırakın. arac bir miktar yürüyüp durursa difransiyel olabilir. Gerçi bu durumda 1 ve 2 nci vitesde de aynı şeyi yapması gerekli.