gün geçmiyor ki bi ilginçliğimiz daha yaşanmasın

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
piyasa öyle bozuk ki.yozlaşma toplumun her kademesinde ...
adamın biri diğerine arabasını satıyor bende yanındayım ,biliyorum ki arabaya motor yapılmış rektefe olmuş ama adam ondan hiç bahsetmiyor ,diyor ki al git sanayide baktır arabada bişey yok...benim yüzüm kızarıyor ordan uzaklaşıyorum ama adam renk vermemeye çalışıyor ama adamda kendince haklı zira o da madur ,ona da motoru bitik km si oynanmış arabayı yakın komşusu orjinal diye satmış oda güvenip almış şimdi elinden çıkarmaya çalışıyor ...
düştüğümüz durum bu ...
güya müslümanız ,güya örfümüz var ananemiz var töremiz var . hadi bunlar yok vicdan denen bişey varıdı ona ne oldu ? ...

Son düzenleme:

Feyzullah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu tip adamları hiç anlamam.Ama biri ararsa tek diyeceğin, ben alalı 3 sene oldu arkadaşım.3 senede ne oldu ne bitti bilemem.Aranızdaki hesapta beni ilgilendirmez.Yanlış anlaşılmak istemem mutlaka senin aklın fikrin tecrüben sana yeterlidir.Fakat böyle zor durumlarda birinin değişik bir şey söylemesi her zaman faydalıdır.Bende bu yöntemi her türlü tecrübeme rağmen arada kullanırım.

yani alan arkadaşa bi kaç bişey söyledimde neyse bende kalsın o sen arabayı al 3 sene gez ondan sonra gel orjinslliği gitti de belki o 3 senede kaç sefer kaza yaptı hiç bulaşma ben bilmem 3 sene olmuş satalı hatta hatırlamıyorum kime sattığımı falan de...sonuçta başın ağrımasın 3 sene önceki aracın için ne gerek var

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçekten tuhaf bir milletiz.Adam senin zararını karşılıyor üzerine para istemekte ne.
Alım satım işi ise tam çakal işi.Bundan 4 ay önce Corsamı sattım.Babam kaza yaptı ve 2 kapı değişti sağ 4 parçada boyalı başkada bir şeyi yoktu.Motor yürüyen tertemiz 50binde arabaydı alan arkadaşa da açık açık söyledim.İlanada yazdım fiyatıda uygun yazdım 27-28 istenen corsaya 25 dedim ufak bir pazarlıkla sattım. bekli 2 lira zararım var ama kafam rahat gönlüm rahat.Daha sonra kimseye o böyleymiş şu şöyleymiş diye hesap vermek zorunda değilim. :)

2. el saatli bomba gibi Allah kimseyi çakalların eline düşürmesin :)

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çarpan serviste yaptırmayı kabul ettikten sonra daha ne istiyor yani, öpsün başına koysun, çarpılır valla!

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benim bi müsterim var yeni polo tdi aldı arkasındakı tdi yazısınıda oğlu araba daha spor gözüksün diye söktü ertesi gün babası arabanın orjinalliği bozuldualmaya gelseler arabanın bagaj kapağı değismis derler diye gitti 110 liraya yazıyı geri taktırdı wv servisine:)

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstüne üstlük bu adam eğitimli bi adam mesleğini söyleyip burda o meslek grubunu rencide etmek istemiyorum ama demek ki okumakla adam olunmuyor kardeşim...

valla arkadaşım büyüklerimiz ne demiş; okumak cehaleti alır, eşşeklik baki kalır..

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla abi henüz arayan soran yok ...
muhtemelen kendi aralarında hallettiler mevzuyu.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim astrayı sattığım adam ayaklı galeri çıktı. Ben adama neyi var neyi yok söyledim. arabayı 1 ay sonra internette gördüm satılık diye. istanbulda erpaşta bakıma sokmuştum ordaki bilgilerimizden dolayı bizi biri aradı. bizim arabayı sordu falan bana bende sattığım adama ne dediysem onu söyledim. oda biliyo zaten dedim. sattığım adam 15 dk sonra beni aradı pazarlığımı bozdun diyo :D bende sende adam olsaydın dedim kapattım :D