GTC Turb0' ya blow off sistemi . . .

musty01gtc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar pipercross hava filtre kiti var aracımda inanılmaz bi turbo sesi geliyor hava filtresinden gercekten cok güzel kesinlikle öneriyorum turbo dolduruş ve boşaltışı inanılmaz güzel veriyor baskın bi şekilde cuufff luyor ama tabi blow un sesi kadar baskın degil araca blow off takmayı denedim ama yapamadım cunku arabanın orjinalinde zaten ayarlı blow off varmış sonradan ögrendim ve intercooler dan gelen hortumun üstünde sensör var sensör yardımıyla blow off calısıyormus ben de hks blow off almıştım taktım ama araba turboyu kesti atmosferige döndü sonuc olarak uyum saglayamadı yani benim de moralim cok bozuldu acıkcası bu duruma bu konu hakkında bilginiz veya önerileriniz varsa rica edeyim şimdiden teşekkür ediyorum

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dump valve vardır blow off yoktur orjinalde sensörden dolayı kesiyosa sensörün tech 2 ile körlenmesi lazım. sistemi görsek şekil halinde daha kolay yorum getirebiliriz

musty01gtc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sensörü sordum körlenmesi kolay iş degilmiş yani bilmyorum tam ama .. yani mantıklı degil diyorlar blow off için gtc turboya siz ne düşünüyorsunz

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hks nin racing modelini alirsaniz arkasindaki vida ile ayar yaparak sorunsuz bi sekilde blow off kullanabilirsiniz. veya hks replica alabilirsiniz. replicalarda da arkasinda ayari var...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin aracında blow off olucağını sanmam hatta orjinalden blow off denilen şeyin olduğu bir araçda duymadım senin aracında dv vardır.. Dv yani dump valvede blowoff la aynı işi yapar yalnız ses çıkartmaz.. ben çok klasik olucak ama bir laf edicem bow o kadar faydalı bir şey olsa fabrikalar standarttan koyarlardı.. ayrıca nette gezerseniz bow dan turbosunu eline almış 3-5 tane araç sahibinin yazılarını okuyabilirsiniz..

musty01gtc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya taktıgımız zaten arkası ayarlı olandı ayarı sadece rolanti ile ilgiliymiş öyle dediler rolantide de problem olmadı ama işte taktık test sürüşünde 500 metreye kadar iyiydi bi sorun yoktu ama 500 metre sonra turbo kesti atmosferige geciş yaptı ben de anlamadım hala araştırıyorum..

Batucan T.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.megachips.org
İzmir'e gelirseniz taktırırım...

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim araçlara Blow-off yaramıyor, sesten başka katkısı yok. Bu arada Blow-off için sakın orijinal dump-valve'i iptal edeyim falan deme, başın çok ağrır.

musty01gtc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki hiç gtc turboya blow off sistemi taktıran var mı ?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesin biri arabayı mahvedip takmışdır büyük ihtimal orjinal dv sini sökmüşdür onun yerine bow u takmışdırlar sensörüde iptal etmişdirler.. yapan kesin vardır..