gsi lpg kaçbasar merak eden varmı

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz de olsa adamların işleri çok kolaydı, ellerine her an, her yerde bol bol malzeme geçerdi, çünkü bizler zaten tesadüfen yaşıyoruz. Hayal mayal hatırlarım. Şu benim enkazın 1964 modelini 1968 yılında babam görev bitimi ülkeye dönerken getirmişti. O araçda da alternatif yakıt olarak bu türden (ne olduğunu tam olarak hatırlamıyorum) bir yakıt kullanılıyormuş. Düşünsene kaç sene evvel adamlar alternatif yakıt derdine düşmüşler, yıllarca emek verip, kafa patlatıp, paralar harcayıp bir sistem geliştirmişler biz ise hemen Çin'liler gibi işin kolayına kaçıp merdivenaltlarında sistemin imalatına başlamışız. Aslında elimizi vijdanımıza koysak Çin'den çok aşağı kalır yanımızın olmadığını görürüz ama nedense doğruları söylemeye dilimiz varmıyor.
aynen abi, ayrıca biz çinlilerin eline su bile dökemeyiz adamlar istese kalite artırıp az maliyet yükseltip dünya pazarını komple ele geçirirler ama onlar da biliyor ki işte o zaman dünya biter ,bizim küçümsediğimiz çinde işçiliğin ucuz olmasından dolayı dünyanın tüm tanınmıs markalarının ürünleri yapılıyor misal benim arkadasım bir itaslyan firmasının çindeki tesisinin başında üretim sorumlusu çalıştığı şartları ,aldığı parayı,ona sağlanan imkanları fotoğraflarıyla buraya eklersem bircoğumuza haksızlık etmiş olurum,bizim daha cok fırın ekmek yememiz lazım ama önce kendi vatanımızı ve vatandaşımızı soymaktan,söğüşlemekten vazgeçmemiz,insan olmamız lazım neyse konu dağılacak biraz daha yazarsam...

tayfunzafer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son noktayı ben koyıyım.brc marka lpg den de aracımın performansın danda 250 kuruş yakmasın danda memnunum.herkeze tavsiye ederim.saygılar

bugra_0101

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbulda gsi kullanıyorum 20 tl benzin aldığımda 65 km yol yapıyorum yani 0,30 kuruş yapar ortalamada 0,5 kuruş için lpg takmak gsi a gerçekten yazık etmek demek

tayfunzafer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaza parmanın ucuyla basıp rampa aşyaları boşa atarsan belki kilo metrede 0.30 kuruş benzinde yakarsın dalgamı geçiyon arkadaşım.bide istanbul tırafiğinde diyosun gerçekçi olalım kafa bulmıyalım.sen deponu fulle sonra 65 km yap bida fulle ozaman anlarsın ne yaktığını.20 lira benzin koymayla anlaşılmaz aracın ne yaktığı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Vectra A ve B, ikiside 2000 cc. ve benzinli. İzmir'de şehiriçi (normal kullanımda) 36 Krş.luk tüketim değerleri nasıl?

tayfunzafer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olabilir abi ona sözüm yok bende iki kere fulledim 430 kuruş yaktı ki malum istanbulda tırafiğe giriyosun.ama arkadaş 300 kuruş yakıyo demesi pek inadırıcı gelmedi 2000 motor 1200 değil

bugra_0101

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaza parmanın ucuyla basıp rampa aşyaları boşa atarsan belki kilo metrede 0.30 kuruş benzinde yakarsın dalgamı geçiyon arkadaşım.bide istanbul tırafiğinde diyosun gerçekçi olalım kafa bulmıyalım.sen deponu fulle sonra 65 km yap bida fulle ozaman anlarsın ne yaktığını.20 lira benzin koymayla anlaşılmaz aracın ne yaktığı.

rampa aşağı kompresore bırakıyorum, istanbul trafiğinede dur kalk olarak girmemeye çalışıyorum ,gazada aynen parmağımın ucuyla basıyorum ;) ama gerçi bu ara benzine çok zam geldi şimdi de yaksın max. 0,35 - 0,36

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sonuçta tüketim değerlerini artıran birinci etken sürücünün kullanım şekli, ikincisi şehiriçindeki trafik yoğunluğu oluyor, yani basınca benzin tüketimi de artıyor LPG tüketimi de, herkesin kesesi kendine göre olduğuna göre bırakın dileyen dilediğini kullansın :).

tayfunzafer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen savaş abi pedal ayamızın altında.lpg de araç kaç basar diye konu açtık nerden nerelere geldik.meğersem bazı arkadaşların lpg ye anti patisi varmış.herkeze yorumları için teşekkürler