gps sinyali

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar naviyi kullanırken bir sorunla karşılaştım 2.5 yıl oldu ama ilk kez karşıma çıktı. necvox/cyclone un navisini kullanırken gps sinyali kayboluyor ve bir süre bulamıyor.bu neden olur gps antenini nereye koyuyorlar orta şuan hatırlamıyorum yıkamada falan sorun çıkartabilecek bir yerdemiydi yoksa çekmediği bir ana mı denk geldi sadece? sinyal kaybolduğunda ataşehir taraflarındaydım. daha önce de avcılar civarlarında kaybolmuştu. tabi kaybolunca yol tarifi yapamıyor rahatsız edici bir durum başına gelen var mı acaba?

not:ayarlardan gps ayarı gibi birşey vardı. otomatik algılama yaptım frekans değişti sanırım üstüne yine başladı yol tarifi falan yaptı. bir daha deneyemedim tabi ataşehir taraflarına işim düşerse yine denemek lazım yardım olabilcek varsa sevinirim.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: gps sinyali

Kopek baligi sirti anteninin icinde diye biliyorum gps antenini. Sorun cihazdan kaynakli da olabilir.

evgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
merhaba arkadaşlar naviyi kullanırken bir sorunla karşılaştım 2.5 yıl oldu ama ilk kez karşıma çıktı. necvox/cyclone un navisini kullanırken gps sinyali kayboluyor ve bir süre bulamıyor.bu neden olur gps antenini nereye koyuyorlar orta şuan hatırlamıyorum yıkamada falan sorun çıkartabilecek bir yerdemiydi yoksa çekmediği bir ana mı denk geldi sadece? sinyal kaybolduğunda ataşehir taraflarındaydım. daha önce de avcılar civarlarında kaybolmuştu. tabi kaybolunca yol tarifi yapamıyor rahatsız edici bir durum başına gelen var mı acaba?

not:ayarlardan gps ayarı gibi birşey vardı. otomatik algılama yaptım frekans değişti sanırım üstüne yine başladı yol tarifi falan yaptı. bir daha deneyemedim tabi ataşehir taraflarına işim düşerse yine denemek lazım yardım olabilcek varsa sevinirim.

sys.txt dosyasını açın. eğer aşağıdakine benzer satır varsa düzeltin yoksa olduğu gibi ekleyin.

[gps]
port=2
baud=9200

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ön cam dibindeki kare kutu  değilmi gps anteni aracın içinde ön camın sağ yada solunda oluyor diye biliyorum bende sol dipte

Araç içinde ön camın sağ yada sol dibinde siyah kare kutu... aracın göğsüne yapıştırılmış şekilde

tengri79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gps anteni necvoxlarda sağ ön direk içine konuyor.bendede aynı sorun oldu..gps anteni değişti.ama kontrol için gps ayarlarında port ve baud hızı kısmında altta otomatik bul seçeneğini aç ve tarat eğer bulmazsa gps anteni değişmesi gerek yada yazılım guncellemesi yapılması

evgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sys.txt dosyasında ilgili değişikliği yaptığınızda otomatik aramaya gerek kalmaksızın buluyor. bende gps anteni yolcu güneşliği bölgesinde tavan kaplamasının altında, tv anteni de öyle.