göstergeler kafayı yedi :((

DeGGiaL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 98 model Vectra Cd..Yolda giderken bütün göstergeler sıfıra iniyor(devir,hız,yakıt ve hararet) belirli bir süre sonra hava yastığı lambası yanıyor;daha sonra tekrar herşey normale dönüyor ve bu ara ara tekrarlanıyor...Servise gittim tech cihazına bağlattım hava yastıklarında hiçbir sorun bulamadı ve bana göstergelerin bozulduğunu söyledi...Ya değişecek ya da tamire gidecekmiş... Ama bence sorunun sebebi göstergelerin bozukluğundan ziyade daha değişik bir durumdan kaynaklandığı yönünde..Ama nedir ne değildir çözemedim..tecrübelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum...

meroy1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü problemi yaşayabilirsin akü tamamen ömrünü bitirdiğinde bendede aynısı oldu sana tavsiyem akünü elektrik tesisatını kontrol ettirkaçak varmı diye.

Son düzenleme:

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
sigorta kutusunu açın;kutunun arkasından göstergelere doğru giden kablo demetini bulun; o kablo demeti ile oynayarak aracı çalıştırın; ve kablo demetini geri çekin, ileri itin ve göstergelerin durumuna bakın; eper demetle oynadıkça göstergeler çalışıp çalışmama gibi bir sorun çıkarırsa sorun göstergelerin soketindedir; soketin başına bir adet vida takarak sorun çözülebilir; bu durum bir arkadaşın vectra b sinde başımıza gelmişti; bu şekilde çözmüştüm...

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda da buna benzer şeyler oluyordu,arac teklıyordu vs sonunda gövdeye şasenin iyi olmadığını farkettik ve bağlantıyı yapınca anında normale döndü sız de bır kontrol ettirin oto elektrikçiye

DeGGiaL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü daha yeni...8 ay oldu alalı ve de şu anda bir problemim yok aküyle.. Ama Halil arkadaşımızın dediği sigorta tablosunun arkasındaki demet kabloya bir bakacağım...Sorun bence de böyle biryerlerde olsa gerek..

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neymiş sorun???
xenon takanlarda da oluyor bu tür problemler. balastın etrafına sünger sarıyorlar geçiyor:)

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü daha yeni...8 ay oldu alalı ve de şu anda bir problemim yok aküyle.. Ama Halil arkadaşımızın dediği sigorta tablosunun arkasındaki demet kabloya bir bakacağım...Sorun bence de böyle biryerlerde olsa gerek..

mücahit aku yenı daha 8 ay oldu dıyorsunda benım aku 8 ayda 3 kere degıstı

bırde marmarısın neresındesın

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Elektrik arızası+akü bitiyor. Akün yeni olabilir ama araç iyi şarj edemiyorsa yeni olması bir şey ifade etmez. Önce akünün gücünü ölçtür ondan sonra elektrik arızası arattır.

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektrik tesisatında hiç akla gelmedik bir yerde kısa devre olabilir. Yırtık, soyulmuş kablo vs. olan yerleri özellikle kontrol edin.

Ben de aynı sorunu yaşamıştım kısa devreden dolayı. Öyle hemen gösterge değişecek denir mi?