Göstergede F yanıp sönüyor ,araba çalışmıyor.

Allabama

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hanımlar beyler Opel Corsa sahibiyim,sabah Aracın kontağını çevirdim n konumunda fakat göstergede F harfi yanıp yanıp sönüyor.fren çok sert ve arabadan hiç ses çıkmıyor. Arıza motordan mı akuden mi şanzımandan mı bilemedim..
Ne yapabilirim antalya manavgattayım Yardıma ihtiyacım var.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
F şanzuman hatasıdır,
Önce fren lambanızı kontrol edin, ardından, vites pozisyon şalterinizi ve akü voltajınızı.
Heepsi düzgün gözüküyorsa ise, servise çektirmeniz gerek.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bizim arabada (Vectra A) otomatik şanzuman arızası varsa F yerine S harfi uyarısı verir. Kontağı çevirdiğinde aracın marşı hiç dönmüyorsa ya akü tamamen devre dışı kalmıştır (far açık kalmış olabilir) ya da vites kolu arızası vardır. Basitçe yapılacak iki test var. Vites kolu testi için vitesi P konumuna alarak marşa basmakta fayda var. Akü için de farları açıp öyle marşa basılmalı, marşa basarken farlar iyice sönüyorsa akü boşalmış demektir.

ec0Tec06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü sıkıntısı gecenlerde aynısı benım aracında başına geldi akünün ömrü dolmuş 3 sene geçmişti çünkü üstünden değişti ve hiçbir problemi yok şimdi akünün değişmesi gerekiyor ..

fatihkurun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aybi sorub oldu zannedersem araÇ trİptronİc.yada easytronİc. F Şanziman hatasi. Mutlaka servİse Çektİr. Ama araci boŞa alip İteklemeye ÇaliŞma. Şansin varsa tellerde falan sa bana 800 tl Çektİler 360 verdİm pazarlik yaptim ama hakketen param o kadardi.sorun bÜyÜkse 2500 tl cİvari ama . ÇOK SIKINTILI BİR DURUM ARAÇ TA KONTAK SANKİ BOŞA DÖNÜYOR.HİÇ BİŞEY ÇALIŞMIYOR.sorun Çok Önceden kendİnİ gÖstermemİŞtİr umarim

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
hanımlar beyler Opel Corsa sahibiyim,sabah Aracın kontağını çevirdim n konumunda fakat göstergede F harfi yanıp yanıp sönüyor.fren çok sert ve arabadan hiç ses çıkmıyor. Arıza motordan mı akuden mi şanzımandan mı bilemedim..
Ne yapabilirim antalya manavgattayım Yardıma ihtiyacım var.

stop lambalarınız devreyi tamamlamıyor olabilir. stop lambalarınızdan biri patlaksa değiştirin.

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şanzımanda problem var. Büyük ihtimalle dişlerden biri kırılmıştır.