Golf 2.0 Tdi Comfortline ? & Astra 1.3 Cdti

KuTLuHaN06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Golf 2.0 Tdi Comfortline ? & Astra 1.3 Cdti Cosmo

Selam arkadaşlar,

Ben bu iki aracın arasında kaldım sizinde fikirlerinizi almak istiyorum.

- 2009 1.3 CDTİ COSMO

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...ra-18500-km-de-orjinal-hatasiz-34615471/detay

- 2008 2.0 TDi Comfortline DSG

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...-golf-temiz-golf-park-takxiden-35332942/detay

Bu araçlar şehir içi kaç litre yakıyor ?

C30 Satıp ikisinden birini alıcam ailem 4 kapı araca geçmemde ısrarlılar :confused:

Son düzenleme:

onurakalin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki golf çünkü 2.0tdi triptonik daha ne olsun.
ama görsellik dersen astra cosmo daha hoş

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra daha şık ve daha canlı bi araç.vergi avantajı, şehir içinde yakıt avantajı var.

golf ise astraya göre çok daha konforlu, sürüşü daha tok bir araba.ayrıca 2,0tdi kesinlikle başarılı bir motor...

sırf motoru nedeniyle tercihim tour donanım 2,0 tdi olurdu(eğer ki bulunduğu vergi dilimi ve bakım maliyetleri çok önemli değilse.gerçi bakım maliyetleri 1,6d motorlu volvo'dan daha yüksek olmaz)...

KuTLuHaN06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra daha şık ve daha canlı bi araç.vergi avantajı, şehir içinde yakıt avantajı var.

golf ise astraya göre çok daha konforlu, sürüşü daha tok bir araba.ayrıca 2,0tdi kesinlikle başarılı bir motor...

sırf motoru nedeniyle tercihim tour donanım 2,0 tdi olurdu(eğer ki bulunduğu vergi dilimi ve bakım maliyetleri çok önemli değilse.gerçi bakım maliyetleri 1,6d motorlu volvo'dan daha yüksek olmaz)...

Tour donanıma + olarak navigasyonda var galiba 2.0 tdi 140 hp lik tour bulamadım ben 1.9 tdi tour lar galiba 2.0 tdi goal var navigasyonlu falan onlardada km 90 bin 100 bin 160 bin yüksekler ikinci el baktığım için km si az olmasını istiyorum Golf e gidip bakıcam araçda tek eksik navigasyon gördüğüm kadarıyla benim bi yandanda Astra Volvodan önceki aracım hep aklımda bi tane cosmo almak sokaklarda gördüğümde hala dikkatimi çekiyo karar veremicem ben galiba :)

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
c30 1,6d+chipten sonra astra kesinlikle tatmin etmeyecektir.aslında normal trafikte pek sorun yaşanmıyor ama yoğun trafiğe girdiği zaman özellikle de dur kalklar sonrasında performans ölüyor.tüketimde aynı şekilde artış oluyor.ben de golf tsi'dan astraya geçmiştim.aracı aldıktan bir buçuk hafta sonra dayanamayıp powerbox takmıştım.tasarım olarak çok güzel, chip yapıldıktan sonra performansı idare eder, şehiriçi tüketimi gayet iyi.ama yoğun trafiğe girdikten sonra bayılma yaşanıyor, baskı balatamda sorun yaşıyorum(mesela boğaz köprüsü trafiğine çağlayan tarafından katılıp beşiktaş katılımına geldiğimde hafiften koku gelmeye başlıyor.bilmiyorum başka arkadaşlarda da var mı bu durum)

galiba yanlış hatırlıyorum tour donanımında 2,0tdi yoktu.

bence şuan kullandığın araba golften de astradan da daha iyi bir araba.golf'ün de aslında eksiklikleri var:)

iç mekanı geniş ferah ama çok sıkıcı ve ruhsuz, konforlu ama arabanın çekiciliği yok.şuan mkV golf'e para vermem açıkçası...eğer ki hoşunuza gidiyorsa içine oturduğunuzda kullandığınızda zevk alıyorsanız o zaman düşünmeden golf 2,0 tdi alın derim:)

KuTLuHaN06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
c30 1,6d+chipten sonra astra kesinlikle tatmin etmeyecektir.aslında normal trafikte pek sorun yaşanmıyor ama yoğun trafiğe girdiği zaman özellikle de dur kalklar sonrasında performans ölüyor.tüketimde aynı şekilde artış oluyor.ben de golf tsi'dan astraya geçmiştim.aracı aldıktan bir buçuk hafta sonra dayanamayıp powerbox takmıştım.tasarım olarak çok güzel, chip yapıldıktan sonra performansı idare eder, şehiriçi tüketimi gayet iyi.ama yoğun trafiğe girdikten sonra bayılma yaşanıyor, baskı balatamda sorun yaşıyorum(mesela boğaz köprüsü trafiğine çağlayan tarafından katılıp beşiktaş katılımına geldiğimde hafiften koku gelmeye başlıyor.bilmiyorum başka arkadaşlarda da var mı bu durum)

galiba yanlış hatırlıyorum tour donanımında 2,0tdi yoktu.

bence şuan kullandığın araba golften de astradan da daha iyi bir araba.golf'ün de aslında eksiklikleri var:)

iç mekanı geniş ferah ama çok sıkıcı ve ruhsuz, konforlu ama arabanın çekiciliği yok.şuan mkV golf'e para vermem açıkçası...eğer ki hoşunuza gidiyorsa içine oturduğunuzda kullandığınızda zevk alıyorsanız o zaman düşünmeden golf 2,0 tdi alın derim:)

Astra ikinci bir seçenek olarak düşündüm ama pat diyede onu alabilir model ve km yüzünden hiç belli olmaz.
Kendi aracımda çok memnunum tek kapı sıkıntı oluyor annem falan inerken binerken ama yakıt falan şehir içi 5.4 litre gördüğüm zamanlar oluyor şuan 5.8 biraz gaza basıyorum galiba bu ara ama Golf de alıp 140 hp + chip falan 170 hp ler ve aileminde istediği gibi dört kapı ve benide tatmin edicek hertürlü de dış kısım beni rahatsız ediyor birazcık Far + Stop + Yay değiştirmek lazım sehir içi sahibindende teknik veriler kısmında 7.3 litre yazıyor doğru değildir herhalde :D

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbulda şehiriçinde kendi kullanışımla s40-6,3lt /golf(2,0tdi)7,6lt /golf(1,4t)8,4lt /astra-5,8lt tüketmekteydi.normal trafikte bu arada.ama tabi sakin kullanarak daha da az yakabilirsin.

jant+yay+orjinal mercekli farı+stop+double din ile bir nebze anca:D

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
golf..tartışmasız..1.6 dizel volvodan sonra astra sizi üzer..ne olursa olsun...hatta istediği kadar yakışıklı olsun...