GM oldu EUROREPAR...

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar. Geçenlerde Odak yetkili servisine gittim ve aracın selenoid valfini değiştirdim. Orada sohbet ederken arkadaşlar artık yağ dışında GM parça pek gelmediğini ve eurorepar markasına geçildiğini dile getirdi. Sanırım ileride GM parçaları kalmayacak ve tamamen eurorepar parçaları satılacak araçlarımız için. Zaten kampanyalı bakımlarda yağ dışında bütün malzemeleri eurorepar olarak kullanıyorlar şu anda... Kalite olarak şahsen bilemiyorum daha önce kullanmadım ancak gelecekte bakalım göreceğiz...

Bilginize....

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Üstat zaten gm orijinal dolum değil ki. gm Türkiye'de petrol ofisinden doluyor. Eğer aldığınız yerin arkasını okursanız anlarsınız. Gm parça konusunda bir çok marka ile çalışıyor. GM sadece Türkiye ve birkaç ülke ile parça tedariğini azaltıyor bunun sebebi ise ithal olmamama nedenleri ve alım gücü konusunda

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Üstat zaten gm orijinal dolum değil ki. gm Türkiye'de petrol ofisinden doluyor. Eğer aldığınız yerin arkasını okursanız anlarsınız. Gm parça konusunda bir çok marka ile çalışıyor. GM sadece Türkiye ve birkaç ülke ile parça tedariğini azaltıyor bunun sebebi ise ithal olmamama nedenleri ve alım gücü konusunda
Hocam tabi kendi fabrika kurup üretme bir çok firma için yok zaten. Çevre birimlere ürettiriliyor. Ancak GM amblemi ile hiç yoktan bir güven veriyordu zira Opel GM çatısı altındaydı. Şimdi PSA gurubu sanırım bu durumun önüne geçecek ve tamamen GM olayını Opelden kaldıracak.

• Beğen
Tepkiler: Ahmetcan34

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Burda duyduklarımıza göre hatta rusyaya ben burda yaşıyorum astra k ve yeni binek otomobiller gelmedi . Sırf psa birşeyler yaptığı için. Gm menşeyi amerika ile olan bağlantısı kesilecek tamamı ile psa altına gidicek. Yani gm bitiyor

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Burda duyduklarımıza göre hatta rusyaya ben burda yaşıyorum astra k ve yeni binek otomobiller gelmedi . Sırf psa birşeyler yaptığı için. Gm menşeyi amerika ile olan bağlantısı kesilecek tamamı ile psa altına gidicek. Yani gm bitiyor
Hocam GM sattı zaten PSA a. Yani bence bu durum normal. Yeni Astra geliyor ve kaçak çekimlere göre ciddi şekilde 308 e benzeyecek. 1.5 motorlarını zaten entegre etti Opel'e. Depolardaki GM parçalar da sonunu getiriyor artık eurorepar ile devam...

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Otomotiv dünyası tekelleşmeye doğru ilerliyor. Tekelleşmeden kastım, her ne kadar markalar farklı olsada arka planda üretim bandı ve yedek parça temini konusunda hep aynı firmalar var... Bakınız Bosch, Valeo, MAN vs... Örneğin biz meraklıların gözden kaçırdığı bir detay Ocak ayında gerçekleşti, PSA ve FCA birleşti. PSA grubunun altında Citreon, Peugeot, Opel ve DS markalarına sahipken, FCA grubuysa Fiat, Chrysler, Jeep, Maserati, Ferrari ve Alfa Romeo markalarına sahip. Burdan gelecek için şunu çıkartabiliriz, aynı banttan inen nerdeyse aynı görünüme sahip aynı yedek parçaları kullanan araçlar görmeye hazır olun :)

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Otomotiv dünyası tekelleşmeye doğru ilerliyor. Tekelleşmeden kastım, her ne kadar markalar farklı olsada arka planda üretim bandı ve yedek parça temini konusunda hep aynı firmalar var... Bakınız Bosch, Valeo, MAN vs... Örneğin biz meraklıların gözden kaçırdığı bir detay Ocak ayında gerçekleşti, PSA ve FCA birleşti. PSA grubunun altında Citreon, Peugeot, Opel ve DS markalarına sahipken, FCA grubuysa Fiat, Chrysler, Jeep, Maserati, Ferrari ve Alfa Romeo markalarına sahip. Burdan gelecek için şunu çıkartabiliriz, aynı banttan inen nerdeyse aynı görünüme sahip aynı yedek parçaları kullanan araçlar görmeye hazır olun :)
Hasip hocam aslında bir bakımdan iyi. Parça konusunda farklılıklar olmayınca daha kolay bulunabilir. Burada sıkıntı farklı olmayan tasarımlar ile sıkıcılık olacaktır ve pek tabi rekabet olmayacağı için de tek el bütün kuralları belirleyecektir...

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Orijinal GM parçalar çok pahalı olduğu için bu yola başvuruyor servisler ancak yine de Eurorepar da kalitesine göre pahalılar bence.. Eurorepar’ı parçada GM’in iki alt kalitesi gibi düşünün, filtrelerinde fazlasıyla göze çarpıyor bu durum ancak yukarıda yazdığım gibi fiyattan dolayı tercih sebebi oluyor.. :)

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Orjinal dolum almanya olan yağ budur . Diğerleri petrol ofisi veya lukoildir

Ekli dosyalar

• 8C9FB260-B697-4CEC-9750-1871A20B47BC.jpeg
    8C9FB260-B697-4CEC-9750-1871A20B47BC.jpeg
    41.5 KB · Görüntüleme: 18
  • CD5147AD-6C63-4D76-B36E-160CB50910BC.jpeg
    CD5147AD-6C63-4D76-B36E-160CB50910BC.jpeg
    49.8 KB · Görüntüleme: 15