GM MDI Hakkında?

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bu urun hakkinda bilgisi olan varmi? Nerden temin edilebilir?

3846_4432.1.jpg

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: GM MDI Hakkında?

serviste arabaya bağladıkları alet. diğer ucu bilgisayara bağlanıyor.her şeyi bunun üzerinden yapıyorlar.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
serviste arabaya bağladıkları alet. diğer ucu bilgisayara bağlanıyor.her şeyi bunun üzerinden yapıyorlar.
2009 sonrası gm araçlarının arıza tespiti için kullanılıyor aşağıda satan bir firmanın link i var ama pahalı.

http://www.arizatespitcihazi.web.tr/ar%C4%B1za-tespit-cihaz%C4%B1/otomobil-ar%C4%B1za-tespit-cihazlar%C4%B1/ar%C4%B1za-tespit-cihazlar%C4%B1/opel-gm-mdi-opel-ariza-tespit-cihazi-ar%C4%B1za-tespit-cihaz%C4%B1.html

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:

Hocam bu urun orjinali degil buyuk ihtimal ve fiyatta ucmus :)

3.000tl'ye buldum ben

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Source link' Alıntı:
Hocam bu urun orjinali degil buyuk ihtimal ve fiyatta ucmus :)

3.000tl'ye buldum ben

Çok fantastik ürünler keşfediyorsun, gerçekten hayranlıkla karışık saygı duyuyorum sana. (:)

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: GM MDI Hakkında?

GNSpower link' Alıntı:
Çok fantastik ürünler keşfediyorsun, gerçekten hayranlıkla karışık saygı duyuyorum sana. (:)

Aracin tum detaylarini kesfetmeye calisiyorum :D cihazin orjinalini bulmam lazim cin mali taklitleri var bunlarda araca zarar veriyormus

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mdi ile araciniza SPS (service programming system) yani yazilm guncellemesi yapamazsiniz.

eski araclarda SPS yapmak icin TECH2 araca baglanir ilgili arac beynindeki yazilim versiyonu tech 2 ile okunur ve tech2 ye kaydedilir. daha sonra tech2 interneti olan bir bilgisayara baglanir. GM in sistesine usta her servisin kendine ait kullanici kodu ve sifersi ile bagşanir ve tech2 deki yazlilimin guncel olup olmadigini sistem kontrol eder. bir guncelleme varsa tech2 ye iner daha sonra tech2 araca baglanir ve ilgili beyindeki yazilimi gunceller.

mdi ise laptop ile arac arasindaki veri iletisimi icin kullanilir. ayni tech2 de oldugu gibi internet uzerinden servise ait kullanici kodu ve sifre ile login olmadan guncelleme yapilamaz.

aracinizda ariza kodu silmek icin mdi yerine cok daha ucuz obd2 protokolu kullanan bir urun alabilirsiniz.

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
mdi ile araciniza SPS (service programming system) yani yazilm guncellemesi yapamazsiniz.

eski araclarda SPS yapmak icin TECH2 araca baglanir ilgili arac beynindeki yazilim versiyonu tech 2 ile okunur ve tech2 ye kaydedilir. daha sonra tech2 interneti olan bir bilgisayara baglanir. GM in sistesine usta her servisin kendine ait kullanici kodu ve sifersi ile bagşanir ve tech2 deki yazlilimin guncel olup olmadigini sistem kontrol eder. bir guncelleme varsa tech2 ye iner daha sonra tech2 araca baglanir ve ilgili beyindeki yazilimi gunceller.

mdi ise laptop ile arac arasindaki veri iletisimi icin kullanilir. ayni tech2 de oldugu gibi internet uzerinden servise ait kullanici kodu ve sifre ile login olmadan guncelleme yapilamaz.

aracinizda ariza kodu silmek icin mdi yerine cok daha ucuz obd2 protokolu kullanan bir urun alabilirsiniz.

Üyelik alınırsa yapılabiliyor sanırım