gm 80 amperlik akü..

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aracımda 60 amperlik akü var ilerde onu gm 80 amperlik aküyle değiştirsem olurmu ,hem kabıda tam doldurmuş olur.Serviste bu akü varmıdıri fiyatı nedir sizce ?    [img=800x531]http://i.hizliresim.com/dqr9Np.jpg[/img]

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: gm 80 amperlik akü..

Neden GM..?
Baska markalarin 70-72 amper isinizi gorur.

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

beyle daha orjinal gözüküyo açıkçası :) Diyerleri kaba sığmıyo gibi şeyler duymuştım.. Ben kabına tam oturmasını istiyorum o yüzden gm

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sizinki önceden 50 ampermiydi abi ?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ahmetyr link' Alıntı:
sizinki önceden 50 ampermiydi abi ?
Orjinalinde 50 amperdi sanirim.
Garantiden 60 amp ile degisti oda bitti.
Simdi 65 mutlu alcak aku taktirdim gm den daha iyi.
Mutluda o yuvaya tam gelecek aku var sanirim.

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi madem bitiyorsa niye 75 80 amperlik almıyorsun ?Evet dedigin gibi bizde baya boşluk var akü yerinde..

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

ahmetyr link' Alıntı:
Abi madem bitiyorsa niye 75 80 amperlik almıyorsun ?Evet dedigin gibi bizde baya boşluk var akü yerinde..

Sarj etmekte zorlanir arac yuksek amperi.

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydın şöyle düzeltme yapayım evet zorlanır .
Yalnız bu zorlanma klima,müzik tesisatı,farlar gibi aküden amper çekerken zorlanır.
Alternatör standart ise 10 amper civarında güç üretir bu yaklaşık 1 anfiyi anca karşılar.
Eğer araçta klima veya farlar açıksa alternatör zorlanmaya başlar ve aküyü az  şarz eder.
Tesisat olan araçta baslar vurdukca özellikle farların yada lambaların kısılması bu yüzden
Eğer araçta  tesisat yoksa ve akünün yerine oturan yüksek amperli akü her zaman iyidir.
Tabi bu benim düşüncem .

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

80 amper olur ama kısa tip akü almalısınız. Mutlu ve İnci varken diğer akülere bakmam bile. Varta, Bosch, GM bunlar dışarıdan geliyor ve genelde rafta beklemiş eski aküler. Mutlu ve İnci sirkülasyonu yüksek taze aküler. Mutlu ve İnci akü konusunda çok iyiler. Mutlu aküler 5-6 yıl çalışırken bizim Vartalar 1.5-2 yılda bozuluyor.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

nihat link' Alıntı:
Aydın şöyle düzeltme yapayım evet zorlanır .
Yalnız bu zorlanma klima,müzik tesisatı,farlar gibi aküden amper çekerken zorlanır.
Alternatör standart ise 10 amper civarında güç üretir bu yaklaşık 1 anfiyi anca karşılar.
Eğer araçta klima veya farlar açıksa alternatör zorlanmaya başlar ve aküyü az  şarz eder.
Tesisat olan araçta baslar vurdukca özellikle farların yada lambaların kısılması bu yüzden
Eğer araçta  tesisat yoksa ve akünün yerine oturan yüksek amperli akü her zaman iyidir.
Tabi bu benim düşüncem .
Nihat abi günümüz araçlarında minimum 55-60 amper gücünde alternatör kullanılıyor. Standart 4 kanal bir amfi maksimum güçte 15 amper çekiyor.Standart 2 amfi bile alternatör için sıkıntı değil. Ciddi müzik tesisatlarında zaten ek akü ve 100 amper üzeri alternatör kullanılıyor.

Bizim araçlarda alternatörü zorlamak güç.