Geri vitesle sağ ayna indirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Çok güzel bir özellik, biz de yapabilirmiyiz acaba :) [MENTION=44562]cagatay16[/MENTION]

modül olduktan sonra kolay abi :)

Arkadaşlar istenilmedigi durumlarda devre dışı bırakma olayını şu şekilde hallettik.
Geri vites lambasına baglanacak olan tetikleme kablosunun önüne bi tane röle koyduk.Bu rölenin bobin ucunu da ön sis lambalarından tetikleniyor.Aracımızın ön sislerini açtıgımızda böylece geri vites lambasından gelen tetikleme kesiliyor ve aracın sağ aynası aşagı inmiyor.Böylece ön sisler açıkken modül devre dışı kalıyor.
Ama araçta ön sis lambası yoksa o zaman tetiklemeyi kesmek için harici bi buton veya dügme koymanız gerekli.

peki bendeki 3 yolllu ayna seçici anahtara bağlasak olurmu yani sağ aynayı seçen yada sol aynayı seçen ortada kapalı durumda olan anahtara

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
opellerde elektrıklı koltuk olanlarda var zaten ama astra j cosmoda yok:S

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ürün güzel elinize sağlık.
Ancak aşağı yukarı hareketin süre ile ayarlanması sıkıntı doğurabilir bazı zamanlarda. Özellikle kışın aynalar buz tuttuğunda süre tutmayabilir çünkü motor zorlanacak ve süre uzayacak. Ama yine de güzel bir özellik ve güzel bir düşünce.
Bu konu yıllar önce açılmıştı forumda ve konuşmuştuk. Ben pic ile yapacaktım ama süreli olması hoşuma gitmediği için yapmamıştım.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün bilgisayarımda daha önce yazdığım pic programını buldum.
Ben bi detay paylaşayım sizinle;
Bu modülü otomatik vitese taktığınızda vitesi her D'ye aldığınızda R'den geçeceğinden her defasında ayna aşağı inecek.
O yüzden modül üzerine bir pin ekleyip manuel vites-otomatik vites diye ayırmanız daha güzel olur bence.
Otomatik vites seçeneğinde ise modül 1sn veya 1,5sn gecikmeli olarak aynayı indirirse daha kullanışlı olur.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dün bilgisayarımda daha önce yazdığım pic programını buldum.
Ben bi detay paylaşayım sizinle;
Bu modülü otomatik vitese taktığınızda vitesi her D'ye aldığınızda R'den geçeceğinden her defasında ayna aşağı inecek.
O yüzden modül üzerine bir pin ekleyip manuel vites-otomatik vites diye ayırmanız daha güzel olur bence.
Otomatik vites seçeneğinde ise modül 1sn veya 1,5sn gecikmeli olarak aynayı indirirse daha kullanışlı olur.

Manuelde de gecikme eklenirse, anahtar kullanmaya gerek kalmaz. Böylesi daha güzel olur.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Anahtar kullanımından kastınız ne hocam?

Sistem her geri vitese takıldığında direk çalışıyor, her geri vitese takıldığında çalışmasına gerek yok. Bunun için sis farı açık olduğunda tetik oradan alınabilir diye örnek verilmişti yada bunun yerine bir anahtar.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sistem her geri vitese takıldığında direk çalışıyor, her geri vitese takıldığında çalışmasına gerek yok. Bunun için sis farı açık olduğunda tetik oradan alınabilir diye örnek verilmişti yada bunun yerine bir anahtar.

Benim bahsettiğimde yine her geri vitese takıldığında aşağı inecek ama sadece otomatiklerde sıkıntı olmaması için 1-1,5sn kadar gecikmeli olacak şekilde olmalı. Yani vites her R'den geçtiğinde ayna aşağı inmesin. R'ye taktıktan 1-1,5sn sonra insin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...