Geri Görüş Sistemi

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sport paket aracım için bir geri görüş sistemi araştırıyorum. Standart CD 400 ekranım var ve sadece bir geri görüş için 1500 TL civarı bir masraf yapmak istemiyorum gerektiğinde çok iyi çalışan bir Tomtom navigasyonum da var. Dolayısıyla Cyclone, Necvox gibi sonradan takacağım ve avantajı ile birlikte bir sürü dezavantajı da olan (bana göre) sistemlere girmek istemiyorum. Dolayısıyla geri görüş sistemini adapte edebileceğim ekranı olan bir sistem gerekli bana. Ayna üstüne takılan ayna/ekran cihazlar var ama ona da girmek istemiyorum yada en azından otomatik kararan aynamdan vazgeçmek istemiyorum.

Bu ahval ve şeraitte bana tavsiye edilesi bir sistem var mıdır?

A

AEE25

Bilgi Girilmemiş
Ynt: GERİ GÖRÜŞ SİSTEMİ

Cyclone veya Necvox'u neden terçih etmiyorsunuz? Ya da sizin için dezavantajları neler ?

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra H aracıma yurt dışından renkli ekran (CID : Color Info Display)  getirtmiştim ve bu ekrana da arayuz ile kamera tv vs bağlanabiliyordu.

Muhtemelen CD500 un renkli ekranı CD400 ilede uyumludur.

Bu ekran takılıp sonra interface ile geri görüş kamerası takılabilir ama biraz masraflı olur.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AEE25 link' Alıntı:
Cyclone veya Necvox'u neden terçih etmiyorsunuz? Ya da sizin için dezavantajları neler ?

Birincisi geri görüş sistemi hariç sunduğu özelliklere ihtiyacım yok şu an için. Araçta DVD, TV seyretmiyorum, Navigasyon nadiren lazım oluyor onda da harici Tomtom var bu markaların navigasyonundan daha başarılı buluyorum. Müzik derseniz usb bağlantı, mp3 cd çalabilme özelliği ile mevcut standart sistem yetiyor. Bunlara ihtiyacım olmayınca da 1500 TL gibi bir rakam şu anda gereksiz kalıyor.

İkinci olarak da bu gibi aftermarket ürünlerde yaşanan zamanla yavaşlama, kolonlarda cızırtı, araç için seslerin değişmesi, ses kalitesinin yetersizliği gibi gibi durumlardan - özellikle problem demek istemedim bu saydıklarımın çoğunun çözümü var - dolayı pek girmek istemiyorum. Mesela bu sisteme harcayacağım paraya ses sistemine para harcayarak araçta daha zevkli müzik dinlemeyi tercih ederim.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

TOGI link' Alıntı:
Astra H aracıma yurt dışından renkli ekran (CID : Color Info Display)  getirtmiştim ve bu ekrana da arayuz ile kamera tv vs bağlanabiliyordu.

Muhtemelen CD500 un renkli ekranı CD400 ilede uyumludur.

Bu ekran takılıp sonra interface ile geri görüş kamerası takılabilir ama biraz masraflı olur.

O zaman önce alınık bir CD500 ekranı bulmak gerek.

B

BurakyNk

Bilgi Girilmemiş

CD500 fiyati ile cylone arasinda cok fiyat farki olcagini zannetmiyorum ..

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BurakyNk link' Alıntı:
CD500 fiyati ile cylone arasinda cok fiyat farki olcagini zannetmiyorum ..

Kelepir demeyi unutmuşum.  :)

A

AEE25

Bilgi Girilmemiş

Burock3427 link' Alıntı:
Birincisi geri görüş sistemi hariç sunduğu özelliklere ihtiyacım yok şu an için. Araçta DVD, TV seyretmiyorum, Navigasyon nadiren lazım oluyor onda da harici Tomtom var bu markaların navigasyonundan daha başarılı buluyorum. Müzik derseniz usb bağlantı, mp3 cd çalabilme özelliği ile mevcut standart sistem yetiyor. Bunlara ihtiyacım olmayınca da 1500 TL gibi bir rakam şu anda gereksiz kalıyor.

İkinci olarak da bu gibi aftermarket ürünlerde yaşanan zamanla yavaşlama, kolonlarda cızırtı, araç için seslerin değişmesi, ses kalitesinin yetersizliği gibi gibi durumlardan - özellikle problem demek istemedim bu saydıklarımın çoğunun çözümü var - dolayı pek girmek istemiyorum. Mesela bu sisteme harcayacağım paraya ses sistemine para harcayarak araçta daha zevkli müzik dinlemeyi tercih ederim.

Benim nacizane fikrim yine taktir sizin, Cyclone almanızı öneririm, sadece DVD, TV olarak değil müzikleri klip şeklinde dinlemek görsel olarakta farklı birşey.. Siz ucuza kapatmak istiyorsunuz sanırım ama cyclone olmasa bile başka bir cihaz size yine külfetli olacaktır. :)

B

BurakyNk

Bilgi Girilmemiş

AEE25 link' Alıntı:
Benim nacizane fikrim yine taktir sizin, Cyclone almanızı öneririm, sadece DVD, TV olarak değil müzikleri klip şeklinde dinlemek görsel olarakta farklı birşey.. Siz ucuza kapatmak istiyorsunuz sanırım ama cyclone olmasa bile başka bir cihaz size yine külfetli olacaktır. :)

Katiliyorum kardesim sana + gece gorselligi cok guzel ..

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AEE25 link' Alıntı:

Ucuza kapatmak demeyelim ona. İhtiyacım olmayan özellikleri satın almak istemiyorum. Dediğim gibi o rakamlara araç içerisindeki müzik sistemini iyileştirmeyi düşünürüm daha iyi ses kalitesi amacıyla tabi CD400 çıkışlarının el verdiği kadar olur bu isteyeceğim ihtiyaç duyduğum bir şey. Arkadaş CD500 dediği için ben de kelepirinin olmayacağını bildiğim için kelepir bulmak lazım dedim. Yoksa 3 kuruşa 5 köfte aramıyorum.

Aradığım sistem şöyle aslında. CD400 ekranı orada duracak,  onun yerine başka bir ekran ama araç içinde karmaşa yaratmayacak ve güzel duracak bir yerde duracak başka bir geri görüş ekranı arıyorum. Güneşlik olanlar var mesela. Yada dikiz aynası ile bütünleşik sistemler var. Mesela Hyundai i30 daki sistem dikiz aynası geri vitese takınca ekran olarak beliriyor tam aradığım sistem.

Yeni-i30-Ic-D%C4%B1k%C4%B1z-Aynas%C4%B1-Geri-Gorus-Ekrani.jpg