Gereksiz parçalar

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhabalar , İyi forumlar :)

Şimdi araç siteye biraz aykırı olabilir hatta kökeni Asya'ya dayanıyor olabilir . Ama yüreği Opelim.net diye atan bir garip araç :D
Şimdi asıl meseleye gelelim aklıma takılan bir kç soru var umarım yardımcı olursunuz.
- Ben arabayı aldığım günden beridir belli bir bekleme süresi yapmadan direk kontak çeviriyorum . Kısaca kızdırma bujisi aldığım günden beridir bir antreman bile yapmadı. Sizce uyarı ikazı falan vermiyor ama kontağı yarım yapıp beklemem gerekirmi yoksa önemi yokmu.
- Ben arabayı aldığım günden beridir aklımda olan EGR iptalini artık denemek istiyorum. Şimdilik hedefim kökten çözümden ziyade arada performans farkı görüp göremeyeceğim yönünden kısaca Beta sürümü gibi birşey olucak. Yanlız bir sıkıntı var internetten o kadar araştırmama rağmen bununla ilgili bir resim bulamadım bu araçlarda EGR nerde arakdaşlar ya bilen gören varmı acaba gerçekten bulamadım benmi körüm altlarda bir yerlerdemi bulamadım.
Kendi aracımın motor resmi var ama biraz yüzeysel durumda :/
vx34k.jpg

- Bir sorum daha var aracı sabah motor soğukken çalıştırırken 30 saniye kadar bekliyorum sizce bu turbo için yeterli bir süremedir. Süreyi 1 dakikaya çıkarayımmı dersiniz ?
Arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten merak ettiğim sorulardır . Şimdiden teşekkürler

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Kontak açık beklemeden çalıştırman ilerki evrede sana kızdırma bujisi masrafı olarak dönecektir 4 senedir 3 kere o hatayı yaptım herseferinde ayrı bir bujiyi değiştirdim 1 kere daha yapsam değiştirmediğim o bujide arızalanıcak biliyorum opel serviste tanesi 40 lira özelde 30 liraydı masrafa girmemek için beklemelisin:) diğer sorular için bir bilgim yok

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Kontak açık beklemeden çalıştırman ilerki evrede sana kızdırma bujisi masrafı olarak dönecektir 4 senedir 3 kere o hatayı yaptım herseferinde ayrı bir bujiyi değiştirdim 1 kere daha yapsam değiştirmediğim o bujide arızalanıcak biliyorum opel serviste tanesi 40 lira özelde 30 liraydı masrafa girmemek için beklemelisin:) diğer sorular için bir bilgim yok

Hmm. Yorum'un için teşekkür ederim. Bundan sonra dikkat ederim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Başka yorum yokmu sayın forum sakinleri.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR sorun çıkarmıyorsa iptal etmenin sana bir getirisi olmaz ki, ayrıca ben benzinli araçta bile kontağı açtıktan sonra 2-3 saniye ışıkların sönmesini beklerim, ne olur ne olmaz parayı sokaktak bulmuyoruz :)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hep denemek istedim ya bir bulsam nomissiz-vicdonsizi icabına bakicamda bulamadım. Şu 30 saniye bekleme muhabbetine ne diyorsun.:D

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bindiğim dizellerde 10 saniyeyi bulmuyor kızdırma bujisinin işi, hızlıca sönüyor uyarısı, onun haricinde 30sn beklemenin neye yaradğını bilmiyorum ama eksi dereceli havalarda 2-3 kez kızdırma bujisi ısıtanları biliyorum, dizelden çok benzinliyle haşır neşirim ben :D

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Benim bindiğim dizellerde 10 saniyeyi bulmuyor kızdırma bujisinin işi, hızlıca sönüyor uyarısı, onun haricinde 30sn beklemenin neye yaradğını bilmiyorum ama eksi dereceli havalarda 2-3 kez kızdırma bujisi ısıtanları biliyorum, dizelden çok benzinliyle haşır neşirim ben :D

Onu demedim turboyu elime almamak için her sabah rölantide 30 saniye bekliyorum. Sence nasıl yeterlimiki ¿

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Acep hangisi egr alt tarafta bişey var ama eğer oysa il sınırında töbe fişini çekemem :D