Genelde en cok TUVTURK hangi kısımlarda AGIR KUSUR cıkarır

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugune dek siz hangi kusurlar yuzunden HAY ALLAH deyip sıradan cıkıp ayar cektirmeye gittiniz yada eksiklerinizi tamamladınız ???

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam en çok aydınlatma lambalarının yanmamasından, eksik yanmasından ve en önemlisi Fren'den kalıyosun. Bizim arkadaş dosya yaktı fren yüzünden. Fren'den geçince diğerleri kolay işler bence...

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kurt.ibrahim, o listeyi gördüm de o liste cok uzun o acıdan teste girenlerden tecrubeleri paylaşsın diye yazdım

Benim balatalar yeni değişti araç 3 senelik daha gecen yazmıştım eğer ondan kalırsam
gider onları bi güzel sıvarım.

Aydınlatma lambası dedigin FARLAR sanırım yani araç ici lambalara AGIR KUSUR vermezler sanırım

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Balataların yeni olması iyidirde bildiğiniz gibi önemli olan fren ayarlarının uygun olmasıdır. Balatalar değiştiğinde ayarlarınızda yapıldıysa sorun yaşamazsınız.
Üç vizeden ilkinde kusursuz geçtim son ikisinden far ayarsızlığından hafif kusurlu bulundu.Farlar hep sorunlu

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.opelim.net/forums/uye-otomobilleri/101455-2004-astra-g-elegance-auto-gm-xenon.html

bende xenon farlar yüzünden kalıcam sanırım 8. ayda benim muayene,Orjinal opel farı olmasına rağmen ne yıkama var ne de yükseklik ayarı

otomatik yüksekli ayarı olsa yetiyor diye biliyorum..bu güzel farlarada yıkamada yükseklik ayarıda yakışır.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kurt.ibrahim, o listeyi gördüm de o liste cok uzun o acıdan teste girenlerden tecrubeleri paylaşsın diye yazdım

Benim balatalar yeni değişti araç 3 senelik daha gecen yazmıştım eğer ondan kalırsam
gider onları bi güzel sıvarım.

Aydınlatma lambası dedigin FARLAR sanırım yani araç ici lambalara AGIR KUSUR vermezler sanırım

aynen abi farlardan bahsediyorum... iç aydınlatma önemsiz...
mesela arka fren lambaları önemsenmez genelde, lakin ondan kalan çok... birçok kişi "benim arabam tek seferde geçer ülen" diye havalanarak gidip fren lambasının tekinin veya geri vites lambasının yanmaması sebebiyle veya bazı arabaların kapısında bulunan küçük sinyal lambasından kalıyor :D

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bir arkadaşdan lambaları kontrol ettiririm tek tek o zaman (iş yeri otoparkında)
umarım servise yollamazlar yani 200 tl (tuvturk + egzos muayene) ye birde 150-200 tl
servis e bayılmak istemem abuk birseyden. bu arada arabanın bagajındaki ıvır zıvır şeyleri
koltuk kenarı haydar abimizi cekmecedeki tornavidayı felan cıkarsam iyi olur sanırım.
Yani aslında muhendis oldugumdan haydar haric diger cekmecedeki tornavida bagaja sallasam sorun olmaz. Bi keresinde işim geregi kullandıgım BATTAL boyut siyah cop torbalarını görmuştu adam, ne iş dedi , malzeme taşırken araca pislik bulaşmasın diyince
adam şöyle bi irkilmişti NE MALZEMESİ diye, merak etme cansız malzeme dedim, canlısınıda mı taşıyorsun dedi, yok ben genelde bagaja sokmadan o işi bitiririm diyince adam iyice tırsmıştı hani nerdeyse polis cagaracakdı, yaw dedim balık-kuş avlıyorum onlardan bahsediyorum diyince adam fena halde rahatlamıştı :))))

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
far sinyal stop emniyet kemeri başka bişey değil. alt takımdan frenden bilmem neden kalması çok zor. abs lambası yanmayacak bide airbag hafif kusur abs ağır kusur.