Genel bakım

Gardi74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabayi yeni aldik 2000 model ve biraz pinpiriklisiniz araciniza bir baktirmak,eksiklerini felan gormek istiyosunuz. Kime gostermeliyiz ne demeliyiz yani bilmiyorum sizden yardim bekliyorum tamircide kaziklanmak istemiyorum ne demeliyiz ve nerelere baktirmaliyiz

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava, yað polen filitresi deðiþimi yað deðiþimi. Buji kontrlu gerekli ise deðiþimi en periyodik bakim bunlardýr.

Son düzenleme:

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah,
satın almadan önce baktırmışsınızdır muhtemelen belli noktalar ortaya çıkmıştır eğer bakılmadıysa sizden önceki sahibi tanıdık ve güvendiğiniz biriyse yapılanları yada eksikleri size söylemiştir.Hiçbiri yapılmadıysa bence bulunduğunuz ilde opelden anlayan iyi bir usta bulun,sizin sorunuzun bir sürü cevabı var bu arada,bakım kartı varsa bakım için karttaki tarihi takip edin,eğer kart yoksa periyodik bakımı yaptırın öncelikle motor yağı,tüm filtreler,buji,antifiriz vs.değiştirin hiçbirini yapmasanız bile yağ ve filtreyi mutlaka değişin içiniz rahat lsun,iyi bir ustaya durumu anlattığınızda zaten gerekli yerlere bakacaktır.Örnek ön takım kontrölü rot elemanları,ön ve arka amortisörler patlakmı/değilmi,Z rotlar,amortisör takozları,poryalar boşluk veya ses varmı/yokmu,fren balata ve disklerin kontrölü problem yoksa bile bakımı yapılırsa iyi olur,fren hidroliğide değişirse çok daha iyi olur,kabaca bunlar kontrol edilebilir ve fiyat alırsınız değişmesi gerekenler vars,en önemliside triger seti bununda değişmeniz sizin yararınıza eğer bir önceki değişim zamanını bilmiyorsanız,gözle üstten kontrol etmekle anlaşılmaz ve biraz masraflıdır,ayrıca lastik durumu ve rot balans işlemide önemli,bu noktalar uzayıp gider ustayı bulup durumu anlatın kasisli vs. yollarda biraz kullanın beraber birazda sürat yapın uygun ve boş yolda kendisi dinlesin arabayı sonra size yapılması gerekenlerle ilgili liste ve fiyat çıkrtsın vs vs...

Son düzenleme: