Geç marş alma sorunu :((

yalcin36

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar geç Mars alma sorununu Fethiye de zirve OPEL Servisi'nde tamir ettiler sorun benzin deposu içindeki siyah boru değişti 1 seneden beri gitmediğim usta servis kalmamıştı sonunda Recep usta halletti eğer aracınızda araç soğukken geç Mars olma sorunu varsa birde bunu deneyin kolay gelsin.

Son düzenleme:

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor sıcakken yapıyorsa demek ki motor boğuluyor. Kontağı kapattıktan sonra 1 sn kadar LPG enjektörleri çalışır. Eğer silindire LPG doluyorsa ve sonrai marşta da benzin geldiğinde zengin karışım oluyorsa araç zor çalışır. Bunun kontrolünü da yaptırmanızı tavsiye ederim.

Sr0xX!

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı problemi bugün ben de yaşadım aracıma takılan tüp sonrasında motor arıza ikaz lambası yandı ve araçın marşı çok geç basmaya başladı. önce krank sensörü yada eksantrik sensörü arızalı dediler fakat ben lpg yi taktırdığım yere gittim. krank sensörünün bağlantısı başka bir bağlantı ile kısa devre yapmış o nedenle arıza lambası yanıyordu ve aracın marşı çok geç alıyordu. kısa devreyi ortadan kaldırınca hem motor arıza lambası hemde marş sorunum ortadan kalktı. iyi bir elektrikçi yada lpg ciniz anlıyorsa sorun 3 dakikada çözülüyor

yalcin36

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
sorun hala devam ediyor :(

Son düzenleme: