geç çalışma ve benzinde kalkışta boğulma

maliarslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim araç 1.6 twinport astra classic araç çalışırken geç çalışıyor ve benzinde gaza basınca boğuluyor ama sonra açılıyor ve gaz yiyor. (lpg de sıkıntı yok).bu problemin kaynağı enjektörler mi yoksa
pompa mı? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

aesimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forumu biraz dolaştım, rolanti ayarları ile ilgili oduğunu düşünüyorum, buraya dipnot olarak düşeyim..

ahmet koca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 93 model astrada lpg'de çok zor çalışıyor, çok uzun basmak gerekiyor marşa oda marşın ömrünü kısaltıyor. şimdi ise marşım bozuldu herhalde bazen çok cansız basıyor sanki akü bitmiş gibi hemen ardından iyi basıyor. astraların genel sorunu herhalde.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
arkadaşlar benim araç 1.6 twinport astra classic araç çalışırken geç çalışıyor ve benzinde gaza basınca boğuluyor ama sonra açılıyor ve gaz yiyor. (lpg de sıkıntı yok).bu problemin kaynağı enjektörler mi yoksa
pompa mı? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
enjektör, pompa, veya basınç valfi arızası var mekanik arıza bu 3 sebebdeb biri başka sorun yoktur

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
benim 93 model astrada lpg'de çok zor çalışıyor, çok uzun basmak gerekiyor marşa oda marşın ömrünü kısaltıyor. şimdi ise marşım bozuldu herhalde bazen çok cansız basıyor sanki akü bitmiş gibi hemen ardından iyi basıyor. astraların genel sorunu herhalde.
lpg de çok zor çalışıyor ise lpg servisne gitmeniz gerekiyor sistemde sorun vardır lpg ustası sorunu bulması gerekiyor marş sorunuda ast f lerde genel sorun değildir sorun sizin aracınzıda

ahmet koca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg de çok zor çalışıyor ise lpg servisne gitmeniz gerekiyor sistemde sorun vardır lpg ustası sorunu bulması gerekiyor marş sorunuda ast f lerde genel sorun değildir sorun sizin aracınzıda
hocam benim lpg sistemi sıralı değil, sıralılarda sıkıntı çıkmıyor ama sıralı olmayanlarda hep aynı sorunu yaşıyorlarmış. konyada opel serviside lpg servisleride aynı şeyi söylüyor. aslında sorun hava filtresinden az hava girmesinden kaynaklanıyor ama çok hava girdiğinde ise 3000 devirde araba yığma yapıyor hızlanamıyoruz. ilk götürdüğümde lpg sisteminin mikseri bozuk dediler sonra bir kaç yere gösterdim mikserinde sorun yok dediler. bizim komşuda vectra vardı aynı sorunu oda yaşıyordu hava filtelerim agzını bantla kapatarak bu yığma sorununu hallettim , komşumun vectrasına (b) ise kapak tarzı bişey yapmışlar araba çalıştıktan sonra otomatik kapatıyor onun için ondan ilk çalışmada sıkıntı olmuyordu.