Geç çalışma ve arıza ışığı

Ada01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. ne yazıkki motor arızalarından cok anlayan biri değilim. aracım 43 binde. sıfır almıştım. aracım soğukken marşa bastığımda normalden geç çalıştı, ayrıca rölantide baya yukarılara cıktı ve şu anahtarlı arıza ışığı yandı. aracın sürüşünde bir problem yok. ışık gün içerisinde bazen yanıyor bazen yanmıyor. Iğdırdayım, hava burada şu sıralar -10 a kadar düşüyor. Bu arıza ortaya cıkmadan önce de bir süredir kontağı açtığımda göstergelerin altından 3 saniye kadar kablo sarma sesi gibi bir ses geliyordu. Burada yetkili servis yok, en yakın yer erzurumda ama bu kış vakti gidilebilecek gibi değil. burada nitelikli özel servis bile olacağını sanmıyorum. genel bakım nisan ayında, acaba bahara kadar beklesem bir sıkıntı olur mu?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ısıtma bujilerinde sorun var takım değiştirmenizi öneririm

Ada01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim, peki bir süre böyle kullansam problem olur mu acaba?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızda arıza ışığı yanıd diyorsunuz arıza kodu lazım...bunun için kontak kapalı gaz fren basık kontağı çevirin motoru çalıştırmadana ışıklar yansın size bir kod görünecek ona göre yardımcı oluruz...
Benim tahminim yakıt filitresi su birikmesi ve donması gibi geliyor o soğuklara göre...ama dediğim gibi arızayı okuyun tarifimle geçmiş olsun

Ada01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ecn 68304 çıktı, kızdırma bujisi arızasıymış, netten kendim sipariş etmek istesem hangi siteyi ve markayı önerirsininz, sanırım dördünü de değiştirmek daha iyi oluyormuş, iyi günler.

Ada01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel

aracı bir süre böyle kullansam bir sorun olur mu arkadaşlar...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
soğuk havalarda aracın geç çalışır.boschun çok yeni teknoloji ıstma bujileri var