Gaza geçtiği anda stop etti...Sorun ne olabilir?

istanbul beyefendisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:confused:Arkadaşlar 2003 Otomatik Vites Opel Corsa'ma Atiker marka lpg sistemi taktırmıştım 7-8 ay evvel düne kadar memnundum dün araba benzinden gaza geçti ve o anda yavaşlayıp durdu. Kenara çektim dörtlüleri yaktım tekrar denedim yine çalışmadı. Ben de çaresiz benzine aldım o şekilde gittim alışveriş yapıp döndükten sonra evimin önünde denedim bu sefer araba gaza geçti sorun çıkarmadı sebebi ne olabilir?
(alakalı mı bilemiyorum ama Ankara'da sıcaklık -3 dereceydi)
(yine gazdan gaza değişir mi olayla alakalı mı bilemiyorum ama uzun zamandır milangaz kullanıyordum en son aygaz euro-lpg aldım)

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyinlen alakalı olabilr mi aceba motora gaz vermiyor olabilr tam birşey söylemek zor

Vectr-ALi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En Kalitelisi Aygaz Diye Biliyorum ,Kışın Bu Sorun Sıralı Sistemlerin Hemen Hepsinde Yaşanır Aracınızı Çalıştırdıgınızda Tüpe Geçerken Devir Düşmeye Başlar O Anda Deviri Yüksek Tutun Soguklukla Alakalı ..

Yardımım Dokunduysa Ne Mutlu ..

Kazasız Belasız ...

start19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devri yüksek tutarsak soğuk motora zarar vermez mi? Benim araçta da atiker var yakıt hariç hiç memnun değilim bana göre biraz paraya kıyıp başka marka taktırsaydım daha iyi olurdu.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:confused:Arkadaşlar 2003 Otomatik Vites Opel Corsa'ma Atiker marka lpg sistemi taktırmıştım 7-8 ay evvel düne kadar memnundum dün araba benzinden gaza geçti ve o anda yavaşlayıp durdu. Kenara çektim dörtlüleri yaktım tekrar denedim yine çalışmadı. Ben de çaresiz benzine aldım o şekilde gittim alışveriş yapıp döndükten sonra evimin önünde denedim bu sefer araba gaza geçti sorun çıkarmadı sebebi ne olabilir?
(alakalı mı bilemiyorum ama Ankara'da sıcaklık -3 dereceydi)
(yine gazdan gaza değişir mi olayla alakalı mı bilemiyorum ama uzun zamandır milangaz kullanıyordum en son aygaz euro-lpg aldım)

Kardaş lpg filitrelerini enjektörleri ve ecu bağlantılarını kontrol ettir.:)

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bak arkadaşım eğer termostadın arızalıysa ve rampa aşşağı ilerliyorsan motorun ısısı bu havalarda acyip derecede düşer 30 derecemi tam hatırlamıyorum takılan cihaza görede deyişiyor. böyle bir durum olma ihtimali yüksek ısı düşüncede arac benzine geçer kullanırken hararet ibresini kontrol et. buda benim düşüncem şayet proplem devam ederse iyi bir gaz ustasına!git :confused:kalmasın kafanda

oguz_bio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de atiker var şu aralar sabahları sıkıntı veriyor. Motor soğuk diye boğuk kullanıyorum. Isınana kadar da keyif vermiyor hatta devri düşürdüğümde stop ettiği dahi oluyor. Siz gene de atikerde bilgisayara bağlatın bir hata olmadığından emin olun, hatta lpg' ye geçme sıcaklık derecesi yükseltilebilir..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçiş derecesini yükseltin bende 35 derece ama yinede biraz sarsıntılı geçiyor lpg ye galiba soğuktan dolayı çünkü sıcakken yapmıyordu

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
bendede platinca sıralı lpg var; ecu su enjektörleri ve regülatörü; fema -tomasetto ve mimgaz ile aynı ve dolayısıyla bu dört markanın programları birbirine uyuyor; ben en son femanın programıyla ayar yaptırdım ve bu sabah araç gaza geçerken stop etti; bende lpgciye gösterdim ;soğukta lpgde gaz yemiyor ,stop etti dedim;gaza geçiş derecesinin 25 olduğunu ancak 35 dereceye ayarlanması gerektiğini söyledi; ben vaktim olmadığı için ayarlatmadım ;enjektörlerimi garantiden değiştirdim ve şuan yakıtı ölçüyorum ;eğer yakıt uygun seviyeye gelirse gaza geçişini 35 dereceye ayarlattıracağım...

kıbrıslı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuda yorum yapamıyorum sebebi burda kıbrısta lpg yasak olduğu için