Gaza Bastıgımda Devir Saati Dusuyor Stop Etmeye KAdar Gıdıyor ....

SemihKaynar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun alleyküm Beyler

Oncelıkle herkese ıyı gunler aracım 2000 model astra G kasa aracımda soyle bı sorun bulunmaktır
Seyır halınde yada dururken aracımda gaza yuklendıgım zaman devır dusuyor motor sıcak soguk olması bısı fark etmıyo hem benzınde hem lpg de yapmaktadır bunu trafıkcte fılan cok buyuk sıkıntı yaratan bı durum ustalara gosterdım gaz kelebegı fılan dedı baktılar ama bı cozum bulamadılar ben kendımce soyle bı cozum yarattım trafıkteyken 2 3 kez pompalıyorum gazı aralıklarla ancak oyle kullanabılıyorum ama ıdare etmıyor ...

Bılgısı olan fıkrı olan arkadaslar bılgılerını paylasırsalar sevınırım sımdıden tesekkurler ....:rakir::rakir::rakir:

burak_d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer bir sorun Corsa D aracımda da oldu. 2008 model 130.000'deki tüplü aracım, ilk çalışmada boğluyordu. Araç çalışıyor fakat devir sürekli oynuyordu. Kimi zaman yolda giderken aynı problem meydana geliyordu. Servise götürdüm, komprasyonun az olduğunu aracın çekişinin düşük olduğunu söylediler. Üst kapak açıldı, segman takımı değişti. Subaplar taşlandı. 1000TL gibi bir masraf çıktı.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi demek istediğiniz..... gaza bastığınızda devir önce düşüp sonra yükseliyor mu ?

örneğin... rolantinde 900 devirde gaza bastığınız an önce 400-500 lere düşüp sonra yükseliyor mu ?

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava filtresi pislenmişse ondan da yapar aynı sorun bende vardı hava filtresini yeniledim araba nefes aldı.

burak_d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava filtresi pislenmişse ondan da yapar aynı sorun bende vardı hava filtresini yeniledim araba nefes aldı.
aslında buda bir çözüm ama en güzeli arabayı servise bırakması bence. ustalar çalıştırır bakarlar. Bizde filtre veya benzin pompası diyorduk ama sorun segmanlardaymış. Uzun süre tüpte kullanılan araçlarda aşınma oluyor ne yazıkki

SemihKaynar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi demek istediğiniz..... gaza bastığınızda devir önce düşüp sonra yükseliyor mu ?

örneğin... rolantinde 900 devirde gaza bastığınız an önce 400-500 lere düşüp sonra yükseliyor mu ?

Aynen dedıgın gıbı daı devır saatı normalde 900 de duruyor gaza bastıgım zaman 400 500 e kadar dusuyor bıde araba kalkıs ıcın kendını zorladıgı an stop etmeye kadar gıdıyor bu olay ... Cevaplar ıcınde tesekkurler beyler Cozumu bulabılırsem paylasıcam burada belkı bı gun baskasının hıtıyacı olur ...

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boğaz kelebeği temizlendi mi ?
Söküp temizlendi mi ? sadece baktılar mı ? üstünde ufak ufak delikler var onlar tıkalı olabilir.... İmkan varsa çıkma bir kelebek ile denebilir misiniz ?

Son düzenleme:

SemihKaynar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boğaz kelebeği temizlendi mi ?
Söküp temizlendi mi ? sadece baktılar mı ? üstünde ufak ufak delikler var onlar tıkalı olabilir.... İmkan varsa çıkma bir kelebek ile denebilir misiniz ?

Ya klasik 2 3 ay önce boğaz kelebigini temizlettim sikinti olmadigini söylediler yeniden baktirayim ona ben o zamansa aracimda eklenti ayarlayicisinda sorun olabilir mi başka yerlerde bundan dolayı olabileceğini şöyledir ama bogulmayla alakasi olabilir mi bunun ???