Gaz verirken hafif kesinti!!! YARDIM...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevapsız arkadaşlar! Ben yine yazayım sorunuda belki bi cevaplayan olur.

Araca wurth enjektör temizleyici koyup 130 km kadar kullandım benzinde. Farkettigim düşük devirlerde cok ufak tekleme var. Benzini bitirip tüpe geçtim. Şimdi de aracı ilk çalıştırıp kalktığımda araba gaz yemiyo kerkinip duruyo ve düzeliyo. Nereye baktirmamiz lazım.? Boğaz kelebeği falan temizlendi bujiler iyi. Egr valf değişti.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benzindeki cok ufak dediğiniz teklemeyi gidermek lazım önce.daha sonra ilk çalıştırıp kalktığımda araba gaz yemiyor diyosunuz.bu muhtemelen lpg ile aracınızı kullandıktan sonra stop ettiniz ve bozuk olan lpg ayarınızdan dolayı beyin yakıt haritasını ona göre duzenledı ve siz sabah benzinde çalıştırınca lpgye gore ayarlanmıs yakıt haritası benzinde soruna yol açtı.

Bu işi çözmek için lpg ayarı yapan arkadasa gitmeden önce bi kaç gün benzinle kullanın aracınız düzenli çalışmaya başlasın daha sonra lpgciye gidip lpg kullanımı sonrası sabahları benzinle çalışmasında sorun var diyin tam kalibrasyon/ayar yapsın.sabah yine aynısı olursa yine gidin. Bunun benim bildiğim başka çözümü yok.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun suanda aracımızda var.
dün lpg enjektörlerini değiştirdim. şimdi araçla 1.viteste kalkarken devir anlık düşüyor stop edecekmiş gibi oluyor ancak gaz verince toparlıyor. sonra 2. viteste özellikle 2000 deviri giderken ayağınızı gazdan çekince biranda yığılma yapıyor gaza basınca 1.sn'lik gecikme ve zıplama yapıyor araç. 3.vites dip gazda 3800 devir gibi bir aralıkta araç 1 sn'lik yığılması var anlık sonra 4000 5000 devir devam edin en ufak sorunu yok.
gaz ayarına yarın bırakacağım araç iyice soğuduğu zaman ayarları yaptıracağım. afr ayarı için. regülatör hotumları ve birde enjektörlere gelen gaz hortumlarını kontrol ettireceğim başka şansı kalmadı aracın düzelmemekten başka.

palasibo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzindeki cok ufak dediğiniz teklemeyi gidermek lazım önce.daha sonra ilk çalıştırıp kalktığımda araba gaz yemiyor diyosunuz.bu muhtemelen lpg ile aracınızı kullandıktan sonra stop ettiniz ve bozuk olan lpg ayarınızdan dolayı beyin yakıt haritasını ona göre duzenledı ve siz sabah benzinde çalıştırınca lpgye gore ayarlanmıs yakıt haritası benzinde soruna yol açtı.

Bu işi çözmek için lpg ayarı yapan arkadasa gitmeden önce bi kaç gün benzinle kullanın aracınız düzenli çalışmaya başlasın daha sonra lpgciye gidip lpg kullanımı sonrası sabahları benzinle çalışmasında sorun var diyin tam kalibrasyon/ayar yapsın.sabah yine aynısı olursa yine gidin. Bunun benim bildiğim başka çözümü yok.

Tesekkurler baktiracam.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 11:18 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 11:15 ----------

dün lpg enjektörlerini değiştirdim. şimdi araçla 1.viteste kalkarken devir anlık düşüyor stop edecekmiş gibi oluyor ancak gaz verince toparlıyor. sonra 2. viteste özellikle 2000 deviri giderken ayağınızı gazdan çekince biranda yığılma yapıyor gaza basınca 1.sn'lik gecikme ve zıplama yapıyor araç. 3.vites dip gazda 3800 devir gibi bir aralıkta araç 1 sn'lik yığılması var anlık sonra 4000 5000 devir devam edin en ufak sorunu yok.
gaz ayarına yarın bırakacağım araç iyice soğuduğu zaman ayarları yaptıracağım. afr ayarı için. regülatör hotumları ve birde enjektörlere gelen gaz hortumlarını kontrol ettireceğim başka şansı kalmadı aracın düzelmemekten başka.

Benim araç otomatik ama aynı seninki gibi sorunlar. Bende 2. Vitese gecerken anlık yığılıp toparliyor. Kontrol ettirmek lazım.

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valf degısmek yerıne ıptal etseydın daha guzel olurdu kor conta ıle
ufak devırlerde genelınde sıkıntılı opeller benzın pompalamada benzın cekmede sıkıntılar olabılır benzın fıltresınede bı baktırmanda yarar var
bendekı gıbı sıkıntıda olabılır sende bujı ve bujı kablolarında onlarıda bı olctur ıstersen

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konuyu hortlatıcam ama dediğin aynı sorun bende başladı nasıl hallettin sen.