Gaz verirken hafif kesinti!!! YARDIM...

palasibo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 2002 md. Astra Elegance Otomatik
Lpg ayarlarını falan yaptırdım. p0170 ve p0300 hatası vardı sildik ve bidaha çıkamdı. Fakat araçla hafif duraksayıp gaza bastığımda sanki 1-2 saniyeliğine gaz kesilip tekrar yükleniyo gibi oluyo. Bazende ilk kalkışta gaz yemiyomuş gibi oluyor ve düzeliyor.
Aklıma gaz pedal sensörleri geliyor. Nasıl kontrol etmem lazım?
Ayrıca forumu aradım bulamadım. Gaz ve Frene baıp kontağı açtığımızda hata kodunu okuyabiliyoruz fakat ben yukardaki arızaları sildirdikten sonra kod okumak istediğimde devamlı yanıp sönüyor. Arıza lambası araç çalışırken ve giderken yanmıyor. Bu arıza yok anlamınamı geliyor yoksa başka birşeymi? Herkese teşekkürler şimdiden.

---------- Yeni Mesaj eklenme 14-01-2014 zamanı: 00:12 ---------- Önceki Mesaj 13-01-2014 zamanı: 23:10 ----------

Güncel

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sİz arıza kodu verdi sildim diyorsunuz da astra g lerde rakamlı vermez ki? sonuçta arıza ışığı pedalle yanıp sönüyor diyorsunuz ki burda arıza var ki yanıp sönerek arıza rakamı veriyordur.
gelelim şikayetinize ; EGR

palasibo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş kodu saymayi biliyorum. O kodlari sayarak buldum ve tech2 ile sildirdim. Artik lamba yanmiyo. Gaz fren kontak yapınca lamba sayisiz yanip sonuyo. Bunun ne anlama geldiğini soruyorum. Hicbir yerde cevap yok. Ayrica egr degisecekmi temizlenecekmi?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGr yi temizletin

sadik_efecelik

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Opcom ile deneyin lpg kapali iken

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 11:08 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 11:06 ----------

Bujilerim yan sanayi iken yamisti. Cift turnak gm taktik iyi derecede duzeldi. Ama carbon clean yaptik wurt marka enj. Tem. Koyduk benzin. Deposuna

palasibo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opcom ile deneyin lpg kapali iken

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 11:08 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 11:06 ----------

Bujilerim yan sanayi iken yamisti. Cift turnak gm taktik iyi derecede duzeldi. Ama carbon clean yaptik wurt marka enj. Tem. Koyduk benzin. Deposuna

Opcom dediğiniz nedir ve nasıl yapılır? Ayrıca benimki büyük ihtimal egr valfi. Sipariş ettim gelecek yarın. Yalnız bana sizin opcom dediğiniz bilgisayar programı lazım türkçe bulmama yardım edebilirmisiniz? Elm327 OBD2 cihazı aldım. Android telefonumla bile hata kodlarını görüp silebiliyorum. Yalnız ,pc için bir yazılım bulamadım. Scanmaster var oda kafasına göre bağlanıyo kesiyo falan. Yani bana güzl bir arıza teşhis pc yazılımı lazım Türkçe.

palasibo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar çıkma bir egr valfi alip denedim sonuç yine aynı. Zaten kimsede pek açıklama yapmamış başına gelen yok heralde.

palasibo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boğaz ne alemde? temizlettinizmi?

Boğazıda temizlettim egr takılırken. Bujilere baktırdım. Üç seçenek kalıyor.

1- Gaz pedalı sensörü.
2- Buji bobinleri
3- Beyin