gaz pedalı pozisyon sensörü arızası

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım. mesele basit. yapamadıkları ne. öncelikle iki sorum var. eğer gaz pedalı tam elektronik değil yani telli tip ise, gaz pedalı pozisyon sensörü ile gaz kelebeği pozisyon sensörü ayrı şeyler olmamalı ikisi de aynı şey. esas tabiri gaz kelebeği potansiyometresi olmalı. eğer öyle ise gaz kelebeği gövdesi üzerindeki gaz kelebeği potansiyometresi değişecek. astranınki nasıl bilmiyorum. değişebilen cinsten mi değil mi. ust birisi bunu bilmesi lazım. parça değiştirilmeli. gaz kelebeğine dokunulmaz diye korkutmuşlar bunları zamanında, şimdi bu yüzden cahillikle ukalalık karışık bir arada gidiyor. kendi araştır, astranın gaz kelebeği gövdesi nasıl bişey. bence parçayı kendin bile değiştirirsin. biraz araştırma, biraz yardım, biraz cesaret gerek.

Son düzenleme:

mustafacek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra nın gaz pedalı tam elektronik gaz kelebegi ile potansimetre birlilte oluyo astra larda sadece potansiyemetre değişmiyor komple gaz kelebegi değişiyorda arıza nın kesin gaz kelebegi oldugu belli değil ki bilgisayarda öyle gösteriyor bazı ustalar beyinden bazı ustalar pedal arızası diyo anlamadım gitti ne olcak beyinde cok pahalı bi parca

misyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şuan bende aynı sorunla uğraşıyorum. ama benimki devir 1 de sabit kalıyor.
gaza sonuna kadar bassamda gaz pedalı yokmuş gibi davranıyor.
ayrıca dediğin arıza lambası herzaman yanmıyor.
bakalım yarın tekrar bakacak ustalar.
değişiklik olursa bilgi veriirim.
arkadaşım hiç uğraşma motor beyininden kaynaklanıyor beyin tamir edilebiliniyor

misyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra nın gaz pedalı tam elektronik gaz kelebegi ile potansimetre birlilte oluyo astra larda sadece potansiyemetre değişmiyor komple gaz kelebegi değişiyorda arıza nın kesin gaz kelebegi oldugu belli değil ki bilgisayarda öyle gösteriyor bazı ustalar beyinden bazı ustalar pedal arızası diyo anlamadım gitti ne olcak beyinde cok pahalı bi parca
hiç uğraşma kesinlikle beyin arızası bu olay bizim başımıza sık sık geliyor ast g z 16 xe motorlarda kronik hastalık dert etme tamiri çok basit

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın forum üyeleri bende bişi açıklamak istiyorum renault kangolarda hastalıktı mesela arıza lambası yakardı 3 bin devri felan geçmezdi biz gaz potansiyometresini direk bağlardık soketler fabrikasyon olarak sorunluydu direk yapıyorduk arızayıda sildikmi düzeliyordu belki sizinde potansiyometre soketinde bi sorun olabilir tabi bu bi fikir... saygılar...

mustafacek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl tamir oluyo yarın ankaraya gidecem ankarada bildiğiniz bi yer varmı

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyindense soğuk lehim gibi bişyedir o.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malesef beyinde soğuk lehim olma gibi bi ihtimal söz konusu değil.