gaz pedalı pozisyon sensörü arızası

denizzined

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Spreyle iyice 2 soketide temizle sonrasında takma biraz kurusun tak dene üstad olmazsa buda mecbur sigorta tavlan sökülür aynı temizleme işlemi yapılır toplanır sorun kalmaz
İnşallah hocam onuda deneyeceğim, söylediğiniz şekilde yaptım hepsini sadece tek bir soketi çıkaramadım sonra arızayı sildim, ondan sonra aracı biraz kullandım sorun yok heralde dedim eve dönerken trafikte 50 ile giderken bir anda durdu neyseki trafik yoktu durduğu anda araba yığılıp kalıyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
İnşallah hocam onuda deneyeceğim, söylediğiniz şekilde yaptım hepsini sadece tek bir soketi çıkaramadım sonra arızayı sildim, ondan sonra aracı biraz kullandım sorun yok heralde dedim eve dönerken trafikte 50 ile giderken bir anda durdu neyseki trafik yoktu durduğu anda araba yığılıp kalıyor.
Bunlarida bir dene üstad

derrbeder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün pedalın içini söküp içindeki kartı ve devre uçlarını temizlettim ama sonuç yine aynı bugünde arıza verdi pedal değişse de sorun düzeleceğini zannetmiyorum, beyin tamiri ama onada çok sıcak bakmıyorum, en fazla 6 ay sonra yine aynısı.
bende önce söktüm temizledim yerine taktım biran sonra arıza terkrar ettim.daha sonra sadece pedala gelen bağlantı soketini incelediğimde çok gevşek olduğunu farkettim.dişi olan kısımdaki metal yüzeyleri biraz birbirine doğru sıkıştır inşallah düzelecektir.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

denizzined

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bunlarida bir dene üstad
Hocam çok sağol bilgiler için ama dün benim söktüğüm soket şansıman beyninin soketiymiş 2010 Astra H 1.3 cdtı otomatik bur araçların motor beyni ön kısımda çamurluğun içinde olduğunu öğrendim, orayıda sökmek biraz zor benim için her ustada bunu yapmaya yanaşmıyor, sök temizle ya da tamire pek yanaşmıyorlar.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam çok sağol bilgiler için ama dün benim söktüğüm soket şansıman beyninin soketiymiş 2010 Astra H 1.3 cdtı otomatik bur araçların motor beyni ön kısımda çamurluğun içinde olduğunu öğrendim, orayıda sökmek biraz zor benim için her ustada bunu yapmaya yanaşmıyor, sök temizle ya da tamire pek yanaşmıyorlar.
Üstad benim tarif ettiğin yerde orası alt kısımdan bir göz at görürsün davlumbaz sökmek kolay yapabilirsin

denizzined

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Üstad benim tarif ettiğin yerde orası alt kısımdan bir göz at görürsün davlumbaz sökmek kolay yapabilirsin
Tam olarak tarif edermisiniz nerede altta motor muhafaza felan var el girecek yer bulamadım.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sanırım arada kalıyor o zaman görünmüyorsa üstad traverse bağlantı yeri kapatıyor olabilir sol tekerin davlunbaz kısmında pimleri var çıkarıp davlumbazı bak istersen

denizzined

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Sanırım arada kalıyor o zaman görünmüyorsa üstad traverse bağlantı yeri kapatıyor olabilir sol tekerin davlunbaz kısmında pimleri var çıkarıp davlumbazı bak istersen
Yok baktım tekerin olduğe yerde davlumbazda bir kapak var ampüllerin değiştiği yer var başkada birşey bulamadım, artık yarın bugün görüştüğüm yere bırakacağım.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yok baktım tekerin olduğe yerde davlumbazda bir kapak var ampüllerin değiştiği yer var başkada birşey bulamadım, artık yarın bugün görüştüğüm yere bırakacağım.
Üstad davlumbaz komple çıkması lazım kapaktan zor görükmez