Gaz Kelebek Temizligi Sonrası Sorun

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçtiğimiz hafta aracıma kelebek temizligi yaptırdım calısması ve gaza tepkısı cok ıyı hale gelmıstı ancak bır ıkı gundur aracım sabahları ılk calıstırmada 4000 devıre kadar yukselıyor normaldede rolantı 1000 devırın uzerınde seyredıyor aracımı N den D ye alırken vuruntulu bı sekılde gecıyor acaba bu vuruntu aracın yuksek calısması ıle ılgılı mıdır ?
Bu yuksek calısmayı nasıl halledebılırım vıtesler arası gecıstekı vuruntu sureklı degıl rolantı normal seyrındeyken olmuyor
konuları bıraz ınceledım kelebek temızlıgı sonrası adaptasyondan bahsedılıyor acaba bu adaptasyonu mu yaptırmalıyım gereklı mıdır ?
aracı tech 2 ye baglattım gaz kelebegı arızası verdı ancak arıza lambası sureklı yanmıyor yanıp sonuyor bu yanp sonmeler esmasında arac tekleme yapmıyor gıdısı normal surus esnasında tek degısık olan rolantıde yol bılgısayarındakı deger yuksek ve arac rampaları 2 ıle ılerken cut off yapmıyor yanı eskıden 2 ıle ınerken yol bılgısayarında 0.0 ordugum yerlerde 3 un altına ınmıyor Usta arkadasların yorumlarını beklıyorum

Son düzenleme:

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla arkadaş bendede aynı sorun var. kaç gündür ceva bekliyorum .usta arkadaşlar tenezül edipde cevap yazmıyolar. yada usta yok. bilemeyecem siz bence cevabı. çözümü başka şekilde arayın

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Adaptasyon yaptırın. 00 yerine 3 görmenizin nedeni de budur. Otomatik araçlar hakkında bilgim yok lakin, ecu, pedal gibi önemli arızalarda ışığı yakma ihtimali %100 e yakındır. Arıza ışığı yakmıyorsa, mekanik ve sensörlerden şüphelenebilirsiniz.

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzınlı motorlarla aram pek ıyı değil maalesef ..dızel olsaydı elımden geldıgınce yardımcı olmaya calısırdım,gecmıs olsun sımdıden,neyse,forumdan sorununuzu cozersınız ınsallah,elbet basından aynı sorun gecmıs arkadaslar paylasırlar bılgılerını...

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adaptasyon yaptırın. 00 yerine 3 görmenizin nedeni de budur. Otomatik araçlar hakkında bilgim yok lakin, ecu, pedal gibi önemli arızalarda ışığı yakma ihtimali %100 e yakındır. Arıza ışığı yakmıyorsa, mekanik ve sensörlerden şüphelenebilirsiniz.

x motorlarda adaptasyon olmuyormus

Son düzenleme:

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk çalışmada 4000 devir baya yüksek!! bende geçen sene yetkili serviste gaz kelebeğini temizletmiştim, temizletmeden önce ilk çalışmalarda; 1800-2000 devirlerde çalışan araç, temizlettikten sonra 2500-3000 devirlere çıkıyordu, hemen geri iniyordu. zamanla bu soğukken ilk çalışmalarda yüksek devir olayı normal seviyelere geri indi. sizdeki gibi vuruntu filan olmamıştı bende!! benim araç 2001 elegance astra z16xe, sizin aracın motor kodu sanırım x16xe olması lazım. yani sizin aracın gaz pedalı halatlı, bizimkilerde ise elektronik gaz pedalı kullanılmış. size tavsiyem gaz kelebeğini işin ehli bir serviste yaptırmanız ve sorununuzu anlatmanız..