Garanti Süresi ve Yıllık Bakım.

esezgin17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.
Bir konuda fikrinizi ve tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum.Aracım 2011 model Opel Astra Classic 1.6 Essentia.Şu anda 10.500 km.Servisten aradılar ve aracınızın yıllık bakım süresi geldi getirin bakımını yapalım dediler.
Motor Yağı değişimi,Yağ Filtresi,Hava Filtresi,Ön ve Arka Fren Balatalarının Kontrolü,Klima Bakımı işlemleri için 450 TL fiyat istediler.Yaptırmazsam dediğimde aracınızın 2 yıl garantisi var, garanti dışında kalır dediler.Açıkçası bu konularda bilgim yok.Allah korusun her hangi bir şey olduğunda zaten bunu garanti kapsamına sokup-sokmamak servisin elinde.Açıkçası karar veremedim.Sizce ne yapmalıyım ?
Şimdiden görüşleriniz için teşekkür ederim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakımını servise yaptırman lazım garanti için evet doğru ama aldığına yaptırmak zorundan değilsin.Bana fiyat abartılı geldi sen başka opel servisine git fiyat araştır,Mazotlunun bakımı daha pahalı iken 400tl tutmuştu sende mazot filitreside yok

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.
Bir konuda fikrinizi ve tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum.Aracım 2011 model Opel Astra Classic 1.6 Essentia.Şu anda 10.500 km.Servisten aradılar ve aracınızın yıllık bakım süresi geldi getirin bakımını yapalım dediler.
Motor Yağı değişimi,Yağ Filtresi,Hava Filtresi,Ön ve Arka Fren Balatalarının Kontrolü,Klima Bakımı işlemleri için 450 TL fiyat istediler.Yaptırmazsam dediğimde aracınızın 2 yıl garantisi var, garanti dışında kalır dediler.Açıkçası bu konularda bilgim yok.Allah korusun her hangi bir şey olduğunda zaten bunu garanti kapsamına sokup-sokmamak servisin elinde.Açıkçası karar veremedim.Sizce ne yapmalıyım ?
Şimdiden görüşleriniz için teşekkür ederim.

soyacak yer arıyorlar.

motor yağı 100tl, 2 filtra taş çatlasın 50lira, kontroller zaten fasa fiso.

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
garantili oldugu için mecbur yaptıracaksın

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Garantinin hatırına mecbursun.

SEREF22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende aynı sıkıntıyı yaşadım 26 kasım 2011 de ilk bakımı yaptırdım. araç benzinli opel astra sedan 111.yıl opel balkan'a 398.-TL verdim servisten hiç memnun kalmadım. kredi kartına taksit isteyince indirim aldınız ne taksi di demişlerdi. garanti için mecburdum. istanbul için opel balkanı tavsiye etmiyorum. kolay gelsin.

kuartim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar aracımı yenı aldım acaba garantıı devam edıyormu nasıl bır yol cızmem gereklı

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar aracımı yenı aldım acaba garantıı devam edıyormu nasıl bır yol cızmem gereklı

Tabi bayiden bakımını yaptirmalisiniz. Garanti Süresi geçerli olması için. 2 sene sonra istediğiniz yerde yaptirabilirsnz.