Garanti Süreleri ve Şartları

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

24 Nisanda çıkan bir yasa değişikliği ile "garanti" konusu değişikliğe uğramıştır.Yasanın bence önemli bir bölümünü aşağıda veriyorum.İlgilenenler 24 nisan tarihli resmi gazeteyi inceleyebilir.

"Aynı Yönetmeliğin 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“a) Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde en az dört defa veya imalatçı-üretici ve/veya ithalatçı tarafından belirlenen garanti süresi içerisinde altı defa arızalanmasının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması,”

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Garanti Süreleri ve Şartları

3tü 4e mi çıkarmışlar?

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımı 6,5 ay önce sıfır olarak satın aldım. Dün satın aldığım bayiden bir mektup geldi. Aracınızın garantisini yakında bitecek, garantiyi 2 yıl daha uzatalım, 18 ay olmadan sigorta uzatılmalı diyor ve  bir yıl için teklifimiz 400 tl şeklinde ekleyerek ve üç mü dört mü taksit yaparız diyor. şimdi ne yapmalıyım. garantinin devam etmesi bir taraftan iyi bir taraftan kötü. Hadi uzattık diyelim bizim forumda bir yerde okumuştum, bilmem ne durumlarda bu garanti geçerli değil yazıyordu. Hem para verip hem de tam garantiye almama gibi bi durum olur mu? Sizler ne yaptınız, uzattınız mı umursamadınız mı? Açıkçası bu yoklukta 400 tl vermek taksitte olsa işime gelmiyor. Ayrıca not da düşmüşler teklifimiz gönderdiğimiz tarihte geçerlidir diye. 400 tl vermeyeyim diye daha büyük sorun yaşar mıyım. Uzatsam garantiyi dediğim gibi bildiğimiz tam garantiden (satın alınırken verilen 2 yıllık garantiyi kastediyorum) farklı bir şey mi bu? Yardıma, öneri ve değerlendirmelerinize ihtiyacım var.

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Aracımı 6,5 ay önce sıfır olarak satın aldım. Dün satın aldığım bayiden bir mektup geldi. Aracınızın garantisini yakında bitecek, garantiyi 2 yıl daha uzatalım, 18 ay olmadan sigorta uzatılmalı diyor ve  bir yıl için teklifimiz 400 tl şeklinde ekleyerek ve üç mü dört mü taksit yaparız diyor. şimdi ne yapmalıyım. garantinin devam etmesi bir taraftan iyi bir taraftan kötü. Hadi uzattık diyelim bizim forumda bir yerde okumuştum, bilmem ne durumlarda bu garanti geçerli değil yazıyordu. Hem para verip hem de tam garantiye almama gibi bi durum olur mu? Sizler ne yaptınız, uzattınız mı umursamadınız mı? Açıkçası bu yoklukta 400 tl vermek taksitte olsa işime gelmiyor. Ayrıca not da düşmüşler teklifimiz gönderdiğimiz tarihte geçerlidir diye. 400 tl vermeyeyim diye daha büyük sorun yaşar mıyım. Uzatsam garantiyi dediğim gibi bildiğimiz tam garantiden (satın alınırken verilen 2 yıllık garantiyi kastediyorum) farklı bir şey mi bu? Yardıma, öneri ve değerlendirmelerinize ihtiyacım var.
Ben yerinizde olsam yaptırmazdım astra 1.4'lerin kronik sorunu emme manifoldu onun çözümü de artık çok basit ve masrafsız, garanti uzatmalarındaki sigorta şirketleri de ödememek için bin dereden su getirirler 2000 TL'lik dava masraflarına da katlanmayacağınızı bildikleri için kulaklarının üstüne yatarlar, özetle insanı parasıyla rezil ederler. Zaten şu ana kadar mekanik ve motorda bir problem olmadıysa uzatılan garanti sürecinde de bir problem olmaz büyük ihtimalle

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cevap veren değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  Benim de şu anki düşüncem uzatmamak yönünde.  Garantisi olduğu için navi dahi taktiramiyorum dışarıda.  Su an 4100 km de ve bir sorunu yok. 

K

karaoglan

Bilgi Girilmemiş

bence hiç yaptırmayın zaten garanti süresinde bile ilgilenmiyorlar
benim 15 aylık aracın aküsü boşalmış 5 gün il dışına çıkmıştım döndüğümde aracı çalıştırmak değil kapısını bile açamadım anahtar ile sürücü kapısını açtım kontağı çevirdim tık yok.servisi aradım aküsünün bitmiş olduğunu yapacak bişey olmadığını çekici ile aracı getirmemi ve yeni akü takacaklarını söylediler.böyle saçma birşey olurmu aracın daha 7 ay garantisi var dedim,elektrik arızası garantiye girmiyormuş gibi saçma sapan şeyler söylediler
bence garanti boş iş

K

karaoglan

Bilgi Girilmemiş

rica ederim