Galiba İyi Bir Kazık Yedik Gibi

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın aks keçesini değiştirdik ve değişimden sonra araç yolda dalmaya başladı. Daha sonraki incelemede ise Sol taraf alt rotil (kafa) sağ taraf rot mili ve rot başının bozuk olduğu tesbit edildi. Bu durumun akis keçesi değiştikten sonra ortaya çıkmasına hiç bir anlam veremedim. Neticede ön düzende değişen parçalar ve fiyatlarını aşağıya çıkartıyorum. Konu başlığında da yazdığım gibi, galiba iyi bir kazık yedik.

1- Rot mili 2 adet = 50 tl
2- Rot başı 2 adet = 50 tl
3- Rotil (kafa) 2 adet = 50 tl
4- Amatisör kule 2 ad. = 70 tl
5- Z rot 1 det = 25 tl
6- Tornacı işçilik = 20 tl
7- Rot ayarı = 15 tl
8- İşçilik = 80 tl

TOPLAM = 360 tl

Sizin fikirleriniz nedir? kazıkmı normalmi?

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Galiba opelciler böyle durumlara alışkındır. 30 görüntüleme 1 cevap. Araç böyle bir masraf daha çıkartırsa gözünün yaşına bakmayacağım satacağım. Bundan 1 ay önce sıkışıklıktan dolayı satlık ettik 14.000 tl verdiler, sıkışıklığı giderince satmaktan vazgeçmiştim vermedim. Ogünden bugüne debriyaj, ön düzen derken 800 tl para harcadık. Şimdi o fiyata satmadığıma pişman oldum. Benim araç çok temiz olduğu halde masrafı bitmiyor. Nikahımızamı kıyıldı bu opel:)

laewtr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyat olarak bir fikrim yok ama araç konusunda tamir yapılmadan önce iyicene fiyat araştırılıp ondan sonra karar verilmesi en uygunu olur....yine aynı yere yaptırırsın ama hiç olmazsa aşşağıyukarı fiyatları bilerek gönlün rahat olur...eski bir opel kullanıcısı olarak ki 7 sene kullandım az çok biliyorum eski fiyatları ama yazılan fiyat normal bence.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kullanılan parçalar orjinal ise içini ferah tut çünkü fiyat iyi gibi. Vectra B'lerin orjinal amortisör kuleleri bir ara serviste 2x45=90 liraydı. İçine sindiyse sorun yok demektir.

xmyy_24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Galiba opelciler böyle durumlara alışkındır. 30 görüntüleme 1 cevap. Araç böyle bir masraf daha çıkartırsa gözünün yaşına bakmayacağım satacağım. Bundan 1 ay önce sıkışıklıktan dolayı satlık ettik 14.000 tl verdiler, sıkışıklığı giderince satmaktan vazgeçmiştim vermedim. Ogünden bugüne debriyaj, ön düzen derken 800 tl para harcadık. Şimdi o fiyata satmadığıma pişman oldum. Benim araç çok temiz olduğu halde masrafı bitmiyor. Nikahımızamı kıyıldı bu opel:)

bu masraflara alışmanız lazım opel bu gayet normal:D 1.000 tl lik masrafta beni bekliyor önümüzdeki günlerde:( genel bakım için. saygılar...

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
97 model araba, allah bilir bir çoğu ilk defa değişiyordur, o kadar da olsun abicim, hep binelim hiç para harcamayalım olmaz ki? başka arabanın rotları bozulmuyormuymuş ki, yakınmanız bana normal gelmedi, bundan sonra bi 10 sene daha aynı masraf yok, şahin olsa belki 150 liraya aynı işler yapılırdı ama 2 yıl sonra tekrarlanırdı, o bakımdan her türlü ucuz bu avrupa arabalar...