frenlerden gelen katur kutur sesler..

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar selam. bir süredir ön frenlerden kazınma sesi gibi ses gelmeye başladı. özellikle uzun sürüş sonrasında ya da sıkışık trafiğin ardından frene basmaya korkar oldum. sanki diski kazıyorum gibi ses gelmeye başladı. bayram tatilinde Karabük'teki kayınvalidenin yanından geldiğimden bu yana artık ısınmayı bile beklemiyor, neredeyse ilk frenlemeden itibaren kazınma başlıyor. balataları değiştireli daha 10 15 bin km anca olmuştur. diskleri elle kontrol ettiğimde yüzeyde öyle ahım şahım bir çizilme yada  köşelerde fazla bir boşluk  yok. arka disklerle aynı gibi duruyorlar. görebildiğim kadarıyla da balatalar hala dolu duruyor. benzer bir durum yaşayanınız oldu mu acaba?

legolas71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: frenlerden gelen katur kutur sesler..

aynı durumu ben yasıyorum fakat aracım tam durmaya yakınken kazınmadan zıyade sürtme sesi gibi ses verıyor cok yuksek hızlardada arac yüke bindiği zaman frenleme yapınca dıreksıyon tıtreme oluyo diskin yamulmasından oluyo genellıkle daha once ıkı kere deiştirdim gm marka ıle ama aynı sorun tekrar bas gosterdı forumdan takıp ettıgım kadarıyla kronikmiş. bende suan daha kalıtelı ve uzun ömürlü disk arayışı içindeyim

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

önceki aracımda 2 kere yamulmadan dolayı disk değiştirdiğim için bunun aynısı olmadığını net olarak söyleyebilirim. şu an ki durumda direksiyonda herhangi bir titreme olmuyor. yokuş aşağı sert frenlemelerde biraz daha fazla kazıntı oluyor ama direksiyonda henüz bir titreme yok çok şükür:)

orhan123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba uzun zaman geçmiş konunun üstünden fakat sonucunu ne oldu acaba? Çünkü bugün benim aracımda da benzer sesler geldi, soğuktan olabileceğini düşündüm ben. Çünkü bir süre sonra seslerde azalma oldu.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

orhan123 link' Alıntı:
Merhaba uzun zaman geçmiş konunun üstünden fakat sonucunu ne oldu acaba? Çünkü bugün benim aracımda da benzer sesler geldi, soğuktan olabileceğini düşündüm ben. Çünkü bir süre sonra seslerde azalma oldu.
Tozlanmış da olabilir :)

orhan123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ne yapmam gerekir acaba sorunu çözmek için? Bi sıcak su dökmeyi denemeyi planlıyorum yarın.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

orhan123 link' Alıntı:
Ne yapmam gerekir acaba sorunu çözmek için? Bi sıcak su dökmeyi denemeyi planlıyorum yarın.
Onu yapmayın hocam. Würth gibi markaların temizleyicileri var, onlardan kullanabilirsiniz. Veya lastikçiye yaptırabilirsiniz aynı işlemi.

Hatta eğer sadece tozlanma varsa kendi kendine geçer.

Sent from my iPad using Tapatalk

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Balatalariniz orjinal degilse bence normal. Bende suan trw var yavaslamaya yakin sanki kaziniyo ama duruyor:) size sknti cikarcagini sanmiyorum