frene basınca

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac durmaya yakinken frene basinca islik sesi geliyor en son balata 5bin gider demisti usta ; bittiginde dolayi mi bu ses geliyor yoksa şu kronik sorun olam disklerde yamulma durumu mu?
  Balatalari servisde degistrmek istemiyorum orijinal balatayi nereden alabilirz?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: frene basınca

Balata bitmis veya arasina tozda kacmis olabilir.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki marka farkeder mi bosch valeo gm hangisini onerirsiniz? Servisde arka bitmemis ama ikisini de degistirelim takim olarak demislerdi sadece biten ön balatayi mi degistireyim?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Peki marka farkeder mi bosch valeo gm hangisini onerirsiniz? Servisde arka bitmemis ama ikisini de degistirelim takim olarak demislerdi sadece biten ön balatayi mi degistireyim?
Arka bitmemisse degistirmene gerek yok. Orjinalini taktirin bence.
Bosch iyi ama çakmasi çok piyasada.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ön balataları değişmen yeterli ama bence serviste taktır, dışarıdan almak istemiştim bende baktım servis ile aynı para.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yasadigim soruna opel`in yaklasimindan sonra opele 1 lira bile kazandirmama yemini ettim , o yuzden garantim bitmemesine ragmen bakimi bile serviste yaptirmamayi dusunuyorum zaten garantinin bir ise yaramadigina 2 3 kez sahit oldum o yuzden bundan sonra iyi bir ustam var onunla yola devam.

orijinali gm mi oluyor ? Gerci usta cok farketmez sadece kutuya para odersin dedi ama.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

balatayı orjinal alın yan sanai balatalar 20-30 tl ucuz ama  fren mesafesi uzar diskleri çizer tehlikeli...

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SULEYMANHOCA link' Alıntı:
balatayı orjinal alın yan sanai balatalar 20-30 tl ucuz ama  fren mesafesi uzar diskleri çizer tehlikeli...

orijinalin markasi nedir ve alabilecegim bir yer oneriniz var mi?

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Disklerde yamulma olsa frene basınca ayağında da arabada da hissedersin yalpayı. Fren balatası işinide servisinde yaptırın 50tl en fazla extra para verirsiniz. sanırım serviste balata değişimi 250TL idi. benim eski patronumun istanbula gitmek yerine çorluda o işi yaptırıp 1 adet jant ve 1 adet diskinin heba olduğunu biliyorum. balatanın kenarından çıkan metal bir parça zarar vermişti arabaya.