Frene basınca yağ ikaz yanıp sönüyorr!!

senturkilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2004 Corsa Njoy easytronic, frene bastıgımda durmaya yakın yağ ikaz lambası yanıp sönüyor, genellikle araç zorlandığında oluyor yani kasislerde çukurlu yerde frenden ayağımı çekiyorum kendi gitmek istediğinde yapıyor yağ müşürünü değiştirdim sonuç aynı ayrıca kalkışlarda ve frende titreme yapıyor yağ ikazın yanıp sönmesinin nedenine bu titreme olabilr bunlarun nedeni nedir sizce iyi günler.

vasilli3562

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba, aynı sorunu bende opel astra g de yaşadım. İzmirden Adanaya giderken yolda aynı şekilde frene basınca yağ lambası yanıp söndü. Yağı kontrol ettim herhangi bir eksilme yoktu. O şekilde adanaya kadar gittim, yağ, yağ filtresi ve müşür değiştim ama sorun yine dewam etti. Bende ne olacaksa olsun dedim kullanmaya dewam ettim. Nasıl oldu bilmiyorum ama şuan herhangi bir sorun yok. Muhtemelen yağ pıhtısı müşüre yada yağ pompasına belli zamanlarda yapışıp sensörü devreye sokuyor. tam bişey diyemiycem ama şuan yanmıyor.

senturkilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok sinir bozucu bi durum bende müşürü ve filtreyi değiltirdim daha az yapmaya başladı ama kesin sonuç yok

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam emin değilim ama fren hidrolik seviyesi düşük, yada hava yapmış olabilir mi?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
el freni ışığı yanması lazım hidrolik azalınca

senturkilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece frende değil mesela kasislerde veya çukurlarda yavaşlıyorum araç kavramadayken aracın zorlandığını hissediyorum bu esnada yanıyor biraz hızlanınca sonuyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yağ müşürünün bağlantısı gevşek olabilir

senturkilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi kontrol ettirmek lazım o zaman