Frenden gelen ses

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Frenden gelen ses

Buna benzer bir problem bendede var, frene bastığım zaman sağ ön tekerlekten saat sesi gibi çıt çıt çıt ses geliyor frene sert basarsam daha çok geliyor :D
Baya bir problemler çıktı bunları burada yazmayacağım :D

Serhat Gümüş

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Frenden gelen ses

Stskeep link' Alıntı:
Buna benzer bir problem bendede var, frene bastığım zaman sağ ön tekerlekten saat sesi gibi çıt çıt çıt ses geliyor frene sert basarsam daha çok geliyor :D
Baya bir problemler çıktı bunları burada yazmayacağım :D

Aynı sesten bende de var, servise götürdüm anlayamadılar, arabayı bırakmanız lazım bakalım inceleyelim dediler, bırakamadım. Sonra eski ustama dinlettim aks kafalarından geliyor önce gevsetilip sonra sıkılması lazım bir dene dedi ancak bir türlü gidemedim eğer sebebini bulursanız yazar mısınız ?

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Eğer yıkama sonrası oluştuysa balatalar şişmişte olabilir. Yıkamadan önce bir süre beklemekte fayda var.

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Ben servise goturmeyi dusunuyorum gerekirse birakadabilirim bunun disinda bircok problem daha var birini soliyim konu ile alakali degil ama örneğin 2, viteste duz yolda giderken ayagimi tamamen gazdan cektigimde sanki biri arabayi silkeliyor kasisli bi yoldan gidiyorum gibi tekleme yapıyor 1. Viteste ayagimi gazdan cektigimde ise resmen cama.yapisiyorum silkeliyor arac kendini

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Stskeep link' Alıntı:
Ben servise goturmeyi dusunuyorum gerekirse birakadabilirim bunun disinda bircok problem daha var birini soliyim konu ile alakali degil ama örneğin 2, viteste duz yolda giderken ayagimi tamamen gazdan cektigimde sanki biri arabayi silkeliyor kasisli bi yoldan gidiyorum gibi tekleme yapıyor 1. Viteste ayagimi gazdan cektigimde ise resmen cama.yapisiyorum silkeliyor arac kendini
sılkeleme olması normal dırr cunku 1 cı vıtesın kompresyon oranı cok yuksektır yanı cama yapışman normaldır  :)

Serhat Gümüş

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et

Ne yaptiniz çıt çıt sesinin cozumunu bulabildiniz mi ?

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün opel odaktaydım, tarık bey ile aracı inceledik.
Bir ustayla teste çıktık, sesi dinlettim.
Sorunun silkülasyon motorunun kapağından geldiğini söylediler ve izole ettiler. Sorun yok dediler.
Çıktım tekrar aynı sesi duydum ve tekrar servise geldik sesi dinlettim. Adamda şaşırdı, silkülasyon motorunun kapağının komple değişmesini gerektiğini söylediler ve sipariş verdiler izmirden. Çarşambaya kadar gelebileceğini söylediler bakalım beklicez :)

Serhat Gümüş

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Frenden gelen ses

Bana eski ustam aks bilyalarından geliyor olabilir bunların gevşetilip sıkılması lazım dedi tekrar servise gittiğinizde bir söyleyin isterseniz

KaHiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yasincan51 link' Alıntı:
dün arabamı yıkadım araba yıkanmadan sonra bende defrene bastığımda ses gelmeye başladı sonra da kesildi. 1 km falan gittikten sonra yanlız

Arac sıcakken genelde yıkatıyoruz ve yıkar yıkamaz tam suyu durulmadan biniyoruz buda balatalarda sismeye neden oluyor aslında pek zararı yok sadece biraz daha erken asınmaya gidiyor , ses olayıda bundan kaynaklı, bi dahaki seferde en azından yıkandıktan 2 saat sonra binip test edince anlayacaksınız..