Frenden gelen ıslık sesi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ön fren balatalarını değiştirdikten sonra 1000 km oldu frene basınca bildiğiniz sssss sesi ya da ciyaklama sesi mevcut eski bitmek üzere olan balatalarda bu ses çok çok azdı.fakat şimdi çok fazla 60 la giderken frene basınca 20 km hıza düşene kadar ses geliyor kamyon gibi bir his çok kötü.
Disklerde incelme yok çok az yaklaşık2- 3 mm çene yapmıştı en dış kısmı ve torna ile traşladılar diskte çizik bozulma yok ne yaptıysam ses gitmiyor tazyikli su tuttum ama nafile.balatalar trw sizce diskleri de mi değişmem gerekiyordu ya da farklı bir marka balatamı kullanmalıydım.zamanla geçermi yoksa fikriniz nedir nasıl kesilir bu ses

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sert fren balatası başka bir şey değil boşa masraf etme sür gitsin zaten kış geliyor biraz kullan derim.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaliper pimleri kontrol edildimi? temizlenip yağlandımı? es geçen tamirciler bolca mevcut. kaliper pimi rahat hareket etmediğinde balata diske azda olsa temas halinde kalıp balatanın aşırı ısınmasına ve sertleşip ses yapmasına sebep oluyor. aynı olay kaliperlerin bilinçsiz boyanması sonucuda oluşabiliyor...disklere direksiyonu tam sağ / sol yapıp iç ve dış kısımlarına bakın. koyu yanık yada ne bileyim siyahlaşma varmı diskin parlak olması gereken yüzeylerinde

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
balatayı ate al lokum gibi ses filan kalmaz

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim kaliperlerde boya yok.değişim düzgün yapıldı.siyahlaşma da yok diskte.açıkçası yeni balataları atıp tekrar almak da istemiyorum çünkü kesin değil disk değişmeden sesin kesileceği diye düşünüyorum.ama trw almam asla bundan sonra ate deneyecem

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Teşekkür ederim kaliperlerde boya yok.değişim düzgün yapıldı.siyahlaşma da yok diskte.açıkçası yeni balataları atıp tekrar almak da istemiyorum çünkü kesin değil disk değişmeden sesin kesileceği diye düşünüyorum.ama trw almam asla bundan sonra ate deneyecem

Bırak ses yapsın boşa para harcama sür gitsin.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir abi yok bırakacam böyle aldık bir kere.ama trw de ses yapıyor bakımlarda kullanmam artık

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir abi yok bırakacam böyle aldık bir kere.ama trw de ses yapıyor bakımlarda kullanmam artık

Bu ses bende de var. Bir kaç işlem yaptırdım adam olmadı bende saldım çayıra misali tınlamıyorum aynı kamyon freni gibi cayırtı çıkıyor :D bitene kadar öylece kalsın dedim kendi kendime.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
kesinlikle sert balatadan. bende de aynı sorun vardı. arkalar ötüyordu. yumuşak balata ile değiştirdim hiçbir sorun kalmadı