Fren Yumuşaması

derf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba, astra h aracımın kışlık lastiklerini taktırırken bijonun yalama oldugunu ve yatak açılması gerektigini ögrendim. Bir ustaya gittim sag ön lastigi komple söktü ve tornaciya göndermek icin poryayı cikardi . Tornadan sonra tekrar takti ama benim frenler yumusadi neredeyse tutmuyor gibi usta bir kac kez fren pedalina pompala dedi ama olmuyor. Aksam tekrar ustaya goturdum acaba yanlis mi taktilar diye kontrol etti bir sey yok dedi sistemin havasini da aldilar hidrolik eklediler orada denedim iyiydi ama sonra tekrar yumusadi sorun ne olabilir yardiminizi brkliyorum tesekkurler

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akşam gittiğinizde havasını alıp hidrolik ekledilelerse sıkıntı olmaması lazım,belirttiğiniz gibi fren tutmayacak kadar kötüyse tahliyeden veya fren hortumundan kaçırıyor olabilir.Normalde fren balatası ve hidrolik değiştiği zaman fren pedalında yumuşama yada konum fark olur fakat fren tutmayacak kadar olmaz,hidrolik sızıntısı devam ediyorsa problem olur detaylı kkontrol ettirin bence.

derf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hidrolik sızıntısı yok demisti usta ondan olabilir mi diye sordugumda dediginiz gibi pazartesi detayli olarak bir daha kontrol ettireyim cünkü cok aşagida frenleme başlıyor biraz daha bassam zaten abs devreye girecek. Teşekkürler cevaplarınız için

Asil_Bey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren rekorunu kontrol ettir eğer bir kaçak yoksa detaylı olarak 4 tekerinde havasını almasını söyle

astra42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var. Frenleme çok dipte başlıyor ve sert oluyor. Sorunu çözerseniz beni de bilgilendirir misiniz ?

astra42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba, astra h aracımın kışlık lastiklerini taktırırken bijonun yalama oldugunu ve yatak açılması gerektigini ögrendim. Bir ustaya gittim sag ön lastigi komple söktü ve tornaciya göndermek icin poryayı cikardi . Tornadan sonra tekrar takti ama benim frenler yumusadi neredeyse tutmuyor gibi usta bir kac kez fren pedalina pompala dedi ama olmuyor. Aksam tekrar ustaya goturdum acaba yanlis mi taktilar diye kontrol etti bir sey yok dedi sistemin havasini da aldilar hidrolik eklediler orada denedim iyiydi ama sonra tekrar yumusadi sorun ne olabilir yardiminizi brkliyorum tesekkurler

Ben bugün yaptırdım. Fren ana merkezi diye bir parça görevini yapmıyordu. 160 liraya aldım değişti sorun düzeldi. Eski parça hidrolik pompalama işlemini yerine getirmiyormuş. Yanlış hidrolik yağı yüzünden arızalanmış galiba.