Fren problemi...

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son 1 haftadır aracımda fren problemi yaşamaya başladım. özellikle ışıklarda yada trafiğin sıkıştığı yerlerde yumuşak fren yapıp yavaşlamaya başladığım anlarda sanki tren yolunda gidiyormuş gibi fren bir tutuyor bir bırakıyor. daha sert frenlemelerde böyle bir sıkıntı olmamakla birlikte kazıntı sesi gelmeye başladı. sizin arka lokurtular, kasis ve kedi gözlerine girdiğim zamanlarda benim araçta önlerden gelmeye başladı. sanırım bağlantılı. aracı aldığım servis işime uzak olduğu için yarın fırsat bulabilirsem erdemirlere uğrıycam. 

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Fren problemi...

Kazıntı dediğiniz şey ABS olmasın? Ama yumuşak frenlemelerde yapmaması lazım daha çok sert frenlerde yapıyor..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

acaba fren disklerinde mi bir problem var?
ben de frene sert basınca tam tutuyor gibi olup hafif bırakıyor bu fren sisteminin lastikleri kilitlelememsi içimn yapılmış
sizin kastettiğiniz bu değil galiba

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ABS değil başka bir ses. diski elle kontrol ettim ama yüzeyde herhangi bir çıkntı hissetmedm.
HaKaN link' Alıntı:
ben de frene sert basınca tam tutuyor gibi olup hafif bırakıyor bu fren sisteminin lastikleri kilitlelememsi içimn yapılmış

yumuşak frenlemelerde atlatma gibi, sektirme gibi herhangi bir durum sözkonusu olmuyor dimi..

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Frende boşalma olmadı hiç ama..
Bendede bazen frenler sertleşiyor. Daha ne olup bittiğini anlamış değilim

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ercub link' Alıntı:
ABS değil başka bir ses. diski elle kontrol ettim ama yüzeyde herhangi bir çıkntı hissetmedm.
[quote author=HaKaN link=topic=1018.msg20953#msg20953 date=1301565169]

yumuşak frenlemelerde atlatma gibi, sektirme gibi herhangi bir durum sözkonusu olmuyor dimi..
[/quote]

Umarım diskler yamulmamıştır. Yuksek süratte hafif fren yaptığınızda direksiyonda titrreme oluyor mu?

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[/quote]

Umarım diskler yamulmamıştır. Yuksek süratte hafif fren yaptığınızda direksiyonda titrreme oluyor mu?
[/quote]
biraz titreme var. disk nasıl yamulabilir ama. öyle sert bir şeklde çukura girmişliğim olmadı. o kadar titizimdir. kaldırıma bile çıkmam park esnasında.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

biraz titreme var. disk nasıl yamulabilir ama. öyle sert bir şeklde çukura girmişliğim olmadı. o kadar titizimdir. kaldırıma bile çıkmam park esnasında.

Forumda bir arkadaşın daha böyle olmuştu, sanırım garantiden diskleri değiştirdi.
O da aynı şekilde kasisli yollarda vs kullanmamıştı. Bazen tozdan topraktan, ya da araç sıcakken disklere su tutulmasından kaynaklanıyormuş .
Eğer direksiyonda titreme var ise disk problemidir muhtemelen. Servise başvurun hemen

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

023hm. yarın servise uğrayacağım. ama disklerde böylebir sorun çıkarsa çok şaşırırım. exclaim

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

O diskleri değişen bendim sanırım sn. Hakan?