Fren Pedalı ve El Freni

MahsumCelik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selam,

arabamda enteresam bir sorunum var. El frenim bayadır zayıf, son dişe gelmeden salıyor buraya kadar normal.

İşin ilginci el freni örneğin 4 5 dişte tuttuğunda fren pedalım çok geride kavrıyor fakat el frenim 8 10 dişte biterse frenim normal sertlikte oluyor.

Bu işin sebebi nedir acep ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
en son opel sevisine çektiğimde balatalar en az %50 demişlerdi abi.

Şimdi normal de aracın km bazın da değil de aracın kullanıldığı yer çok önemli bu balata olayın da sürekli şehir içinde kullanılan bir aracın balatası çok çabuk şekilde tükene biliyor. Bilmediğim için soruyorum arkalar kampana mı?

MahsumCelik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servise 1 ay önce gitmiştim abi en son. evet arkalar kampana.

Kullanım: %90 şehir içi.

Şimdi normal de aracın km bazın da değil de aracın kullanıldığı yer çok önemli bu balata olayın da sürekli şehir içinde kullanılan bir aracın balatası çok çabuk şekilde tükene biliyor. Bilmediğim için soruyorum arkalar kampana mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Mahsun işte bu kampana sistemin en kötü yanı bu. Çok fazla aşınmıyor ama arka kampana ayarının güzel yapılması gerek ki aracın frenleri sağlam bir şekilde tutsun. Birde aracın %90 şehir içi demişsin. Bence balata ve fren ayarları elden geçmesi yerinde olur. Şimdi bitik balata olması durumun da disk filan da bozuluyor sonra maliyet baya bir yükseliyor.

MahsumCelik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En kısa zamanda gidicem abi frenciye, umarım küçük meblağlar ile çözüme kavuştururuz.

Mahsun işte bu kampana sistemin en kötü yanı bu. Çok fazla aşınmıyor ama arka kampana ayarının güzel yapılması gerek ki aracın frenleri sağlam bir şekilde tutsun. Birde aracın %90 şehir içi demişsin. Bence balata ve fren ayarları elden geçmesi yerinde olur. Şimdi bitik balata olması durumun da disk filan da bozuluyor sonra maliyet baya bir yükseliyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
En kısa zamanda gidicem abi frenciye, umarım küçük meblağlar ile çözüme kavuştururuz.

Çok fazla tutacağını sanmam. Balata da bitiklik yok ise sadece ayar yeter ama balata bitik ise o zaman fiyat biraz fark eder. Ben geçenler de komple bakım yaptırdım tornalandı filan baya verdim ama maşallah frenler zımba gibi oldu.