Fren lambası patladı..

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabah işe arabayla gitmem gerekti, benzin almaya vakit yoktu bende hayırlısı dedim çıktım, range 17 km yazıyor idi evden çıkarken sıfırladım bilgisayarı 23 küsür km yaptım gidiş geliş şehir içinde 6,8 lt ortalma yaktı yanlış hatırlamıyorsam eve bırakırken 10 de idi range :D
Tabi kullanırken ne kadar nazik olduğumu tahmin edersiniz :D
Sözü geçen zamanda iş yerine yaklaşırken, benzin göstergesi ve yol bilg ikilisine dikkatimi vermişken bir baktım right light v.s. bişeyler yazdı trafikte olduğum için pek anlamadım, hatta hafif ses yapıyor diye sağ balata gitti sandım :D
Işıkta durum anlaşıldı (tabi grafik hala garip geliyor yol bilg. da çıkan) sağ fren lambası patlamış, olabilir dedim ( yolda kalmaktan iyidir) şirketin önüne bıraktım, çıkarken arkadaştan rica ettim frene basması için, ama bir gairplik vardı(bence) bir iki denemeden sonra sağ fren lambası yerine park lambasının yandığını fark ettim :kop:
Bu özelliği yeni görüyorum, bilinen bir şey ise kusura bakmayın :rolleyes: Ama bu tür küçük detaylar varmı araçlarımızda.. Daha fazla sürpriz yapmasın :)

-Ek: züğürt tesellisi gibi oldu biraz bana , paylaşmak istedim..

Son düzenleme:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sag sinyal acık oldugu ıcın sag parklarmı yanıyordu?

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Evet var ayni olayı dün ben yaşadım.
Sol fren ampulu patlamış . Bügün değiştirdim. ;)

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sag sinyal acık oldugu ıcın sag parklarmı yanıyordu?
Hayır ustam, kontak açıkken frene bastığımda patlak olan sağ fren lambası yerine park lambası yanıyor sağ

Evet var ayni olayı dün ben yaşadım.
Sol fren ampulu patlamış . Bügün değiştirdim. ;)
Sanada geçmiş olsun, ne kadar ampul :D , Ben ton farkı olur diye ikisinide değiştirmeyi düşünüyorum..

tjet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Nasıl yani fren lambası patlayınca onun yerine o tarafın park lambasımı yanıyor frene basınca? akşam farlar yandığı zaman ne olacak anlamadım garip bir durum yani bi açıklayan olursa:confused: :confused: :confused:

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence güzel düşünülmüş bir ayrıntı yani sen fren lambanı yaptırana kadar park lambasıyla idare ettiriyor

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet iyi bir detay yakalanmış

K

kokorecci576

Bilgi Girilmemiş
Sözü geçen zamanda iş yerine yaklaşırken, benzin göstergesi ve yol bilg ikilisine dikkatimi vermişken bir baktım right light v.s. bişeyler yazdı trafikte olduğum için pek anlamadım, hatta hafif ses yapıyor diye sağ balata gitti sandım :D
Işıkta durum anlaşıldı (tabi grafik hala garip geliyor yol bilg. da çıkan) sağ fren lambası patlamış, olabilir dedim ( yolda kalmaktan iyidir) şirketin önüne bıraktım, çıkarken arkadaştan rica ettim frene basması için, ama bir gairplik vardı(bence) bir iki denemeden sonra sağ fren lambası yerine park lambasının yandığını fark ettim :kop:
Bu özelliği yeni görüyorum, bilinen bir şey ise kusura bakmayın :rolleyes: Ama bu tür küçük detaylar varmı araçlarımızda.. Daha fazla sürpriz yapmasın :)

-Ek: züğürt tesellisi gibi oldu biraz bana , paylaşmak istedim..

bak ben sana okadar dedim demi hep benzin al diye bak böyle olur işte:kop:

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasıl yani fren lambası patlayınca onun yerine o tarafın park lambasımı yanıyor frene basınca? akşam farlar yandığı zaman ne olacak anlamadım garip bir durum yani bi açıklayan olursa:confused: :confused: :confused:
Evet park lambası yanıyor frene basınca, akşam nasıl olur v.s. denemedim o telaşta..
frene basıcak birini bulursam akşam denerim :)
bak ben sana okadar dedim demi hep benzin al diye bak böyle olur işte:kop:
Arabayı 13,06,06 da aldım daha hiç doldurmadım :D Gittiğim en uzak yer 560 km onun içinde doldurmaya gerek duymadım.. :kop:

Son düzenleme:

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hayır ustam, kontak açıkken frene bastığımda patlak olan sağ fren lambası yerine park lambası yanıyor sağ

Sanada geçmiş olsun, ne kadar ampul :D , Ben ton farkı olur diye ikisinide değiştirmeyi düşünüyorum..

Üzerinden çıkan osram 12v 5wat
Takmış olduğum Navran değerleri ayni Ton farkı yok .
Tek değiştirdim. Ampul fiatı 1 ytl.
Park,sinyal ve arka sislerinde yedeğini aldım. Tanesi 50 yeni kuruş Değerlerini ayni alıp takarsan değişen bir şey olmaz . Orjinal olsun dersen markaya para vermiş olursun.:good:

Son düzenleme: