Fren hidrolik yağı arızası mı ? (Resimli)

busdriver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir hafta önce arabanın 35bin bakımını yaptırdım. Resimdeki ne arızasıdır ? Fren hidrolik yağı bir parmak azalmış o olduğunu söylediler.

Bir de buna hangi yağdan ekliyoruz dod 3 mü demişlerdi tam hatırlamıyorum. Teşekkürler .

Ekli dosyalar

• fotoğraf.jpg
    fotoğraf.jpg
    86.6 KB · Görüntüleme: 61

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DOT4+ kullanmalısınız orj. GM alın 12tl mi ne zaten, ekleme değilde 35binde komple değişimini yapın zaten max. 2 yılda 1 değişmeli

MuRaTTTBJK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik basınç sensörü gibi geldi bana :rolleyes: bende 2011 seat leon vardı aynı hatayı veriyodu sormustum bu nedir diye lastik basınç sensörü demişlerdi lastiği şişirdim düzeldide:) tabii bana yine güvenme :D daha iyi bilen abiler var cvp verirler muhakkak

busdriver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler teşekkürler,
bakımdan yeni çıktı araç o yüzden tamamını değiştirdiler . Ama eksilmiş eksiği tamamlayacağım. Onun haricinde lastiklerimin basıncını da hafızaya alacağım dds tuşu ile nasıl olacağını öğrendikten sonra. Çünkü bir lastiğim de patlamış sanırım .

Astra'm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O bahsettiğin ışık Sarı yanarsa havası inmiş eğer kırmızıysa lastikte bişey var demektir yağ ile ilgili oldugunu düşünmüyorum lastiği yaptırdıktan sonra o 4'lüler in yanında ona benzeyen üstünde galiba DDS yazan bir düğme olacak 4 sn bas düzelir o işaret.

busdriver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O bahsettiğin ışık Sarı yanarsa havası inmiş eğer kırmızıysa lastikte bişey var demektir yağ ile ilgili oldugunu düşünmüyorum lastiği yaptırdıktan sonra o 4'lüler in yanında ona benzeyen üstünde galiba DDS yazan bir düğme olacak 4 sn bas düzelir o işaret.

Evet arkadaşlar yağı ekledim değişen bir şey yok. Lastiğim de patlak yine inmiş havası . Bakacağım lastikten sonra düzelirse söyleyeceğim .Teşekkürler .