Fren Hidroliği

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;
Arabamın fren hidroliğini hiç değiştirmedim. Benden önce kullanan şahıs da sanırım değiştirmemiştir.Hidrolikte hiç eksilme yok .

*Acaba hidroliğin belirli bir kullanım ömrü varmıdır ?
*Hidroliğin kalitesi kullanılırken zamanla düşer mi ? Bu nasıl anlaşılır ?
*Kalitesiz veya çok kullanılmış hidroliğin arabanın frenlemesine olumsuz etkileri oluyor mu ?
*Hidroliği kendim boşaltıp,yeni hidrolik koyabilirmiyim ? Nasıl ?

TEŞEKKÜRLER

Kozmetik42

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arac 2005 model gecen sotopve elfireni işareti cıkıyodu arac sallnın ca gitdim servi döktü bişi kalmadı esme yapmaz diyorlar ama bozulacagını da sanmıyom

Kozmetik42

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden çıkıyomuş o işaret , söylediler mi ?
firen hirloligi eksilmiş dedi ama ben de anlayamadım tam olarak ama sen de de var öyle bi sorun göster yanlıs firen lere degişme hic olmadı bidün ya vardı icin de orda sensör varmış sallantı anın da düşüyomuş ben de bi baktırdım kendi din de bak istersen bi minimum daysa koydur max :) day sa satem gerek yok

ozil26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yilda bir değişmesinde yarar var diye biliyorum ayrica bazi servislerde yağin özelliğini yitirip yitirmediğini ölçen aletler var.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
60.000 km veya 2 yıldır ömrü

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hidrolik fren yağı, antrifiz gibi ürünler bir süre sonra özelliklerini kaybetmeye başlar. Eksilince üzerlerine ilaveler yapmak kaybolan özelliklerini geri getirmez.

vecba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren hidroliğinin 2 yılda bir değimesinde yarar vardır. 2 yıl içerisinde özelliklerinde bazı bozulmala olabiliyor. Fren balataları bitmeye yakın hale geldiğinde hidrolik seviyesi de balatalara bağlı olarak azalabilir ve içeride uyarı lambası sallantı halinde yanabilir. Fren hidroliğini kendiniz değiştirmeyin bence çünkü değişim esnasında hava almak falan gerekiyor. Olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceki arabamda (Renault) Ön tekerlerdeki fren hava alma civatalarını gevşetip,freni pompalayarak bütün hidroliği boşaltıp yeni hidrolik koyup havasını alıyorduk. Basit bir işlemdi....Bu arabaya bakmadım ama sanırım benzer bir mekanizmayla çalışıyordur.