Fren Hidroliği Sorusu Kafama Takıldı.

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

2011 ASTRA H 1,3 CDTI easytronic arabam var. Araba 17.000 KM'de. Geçen sene ilk defa özel serviste periyodik bakım yaptırdım. Bu sene ise OPEL TÜRKİYE bir kampanya yapmış filtreler+GM motor yağı+cam suyu+FREN HİDROLİĞİ DEĞİŞİMİ hepsi 299TL fiks fiyat.

Özel servise sordum filtreler+Mobil 1 yağ 170TL yaparız dedi.

Şimdi ben az pimpirikli birisi olarak Fren hidroliğini değiştirmeye korkuyorum. Yani arabanın sağı soluyla oynarlarsa bozarlar gibi geliyor bana. Gülmeyin :) ne bileyim güvenemiyorum.

Sizce ne yapmalıyım. Abartıp arabadaki diğer sıvılarıda değiştirsemmi ki radyatör filan.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Fren yağı o kadar kolay bozulmaz. Artık bu yağı ölçen cihazlar da var. Ben geçen ölçüm yaptırdım sıkıntı çıkmadı.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erkan Bey fren hidroliği genelde 2 yılda bir ya da 30.000 km' bir değiştiriliyor ama kolay kolayda bozulmuyor. Geçen aylarda özel serviste(Opel Garaj) bakım yaptırmıştım ve hidrolik 3 senedir değişmemişti. Hacı Ustamız çubuk gibi bir cihazla hidroliğe batırıp ölçüm yaptı ve daha bozulmamış değişmeye gerek yok dedi. Sizde en azından ölçüm yaptırın yağ bozulduysa değiştirin.

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özel de yaptırırsanız muhakkak yağ filitresini orjinal gm alın. Yan sanayi filtrenin contaları saglıklı olmuyor.
Yan sanayi filtre 15 lira
Orjinal gm 25 lira gibi...

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özel servise gittim, hepsini hallettim. Fren hidroliğini ölçen kontrol kalemi gibi bir şey vardı ölçtüler tek ışık yandı hiç değiştirmeyelim dediler. Radyatör suyunada baktılar -30 dedi, yani oda iyi 180TL ye hepsini yaptırdım bitti gitti.
İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.