fren hidroliği hakkında

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu gün arabamın senelik bakımını yani genel 45 bin denen bakımını yaptırdım , arabam 47 binde yağ, yağ filitresi vs gibi değişimlerden oluşan rutin bi bakımdı, opel servisindeki servis görevlisi bana aracın fren hidrlolik yağının değişmesi gerektiğini söyledi 45 bini geçen arabalarda fren hirdoliğinin değişmesini tavsiye ediyorlarmış ,bende fiyatını sorunca 45 milyon dedi ve vazgeçtim, sizce fren hidroliğini değişmelimiyim bundan önce doğan slx kullandım 75 bin km de sattım onda bile değişmemiştim fren hidroliğini , servis beni çarpmaya mı çalışıyor? yoska gerçekden gerekli bişeymi yorumlarınızı bekliyorum !!!!!!!

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
45 ytl. eger komple boşaltıp degısecekse fazla degil. yok sadece bıdondakını boşaltacaksa fazla. profesyonel olarak dusunulurse degısmesı gerekır. ama bı zararı olmaz zaten gayet kalıte hıdrolık

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım sadece bidon yani haznedekini değişecekler ben pek sıcak bakmadım konuya ama içimde bi şüphe de kalmadı değil değişmem gerekirmiydi tam bilemiyorum

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Değiştirilmessi geregiyor.
Her 60000 km. de olacak diye biliyorum.
Kontrolu yapılıyor eğer bozulma var ise daha erken de değişir.;)

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bıdondakı hıdrolık sadece yedek hıdrolık görevı görur bı fonksıyonu olmaz. hava alırken felan bıdondan doldurur merkez kendısını. balata bıttıkce merkez dısarı dogru cıkar ve cıktıkca bıdondan ılave eder. sonra yenı balata takınca tekrardan sevıyesı yukselir.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Peki bozulduğunu nasıl anlarız bu hidroliğin ? frenlemede felan hiç sorun yok yani ilk aldığımız gibi frenler normal halinde !
Bunu sevisler ölçerek anlıyor . Tam yöntemini bilmiyorum ama ellerindeki ölçüm için kullandıkları cihaz var.

menecer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
km bazında degısım mantıksız derım motor yag degılkı bu
yagın yıllık bır yapısını koruma ozellıgı vardır
desekı 5 yılda bır tazelıyelım ok derım
yada balatadan frenın kullanım sıklıgı bellı olur
har ıkı balata bıtımınde yagda degıselım deselranlarım
olculerı mısal verıyorum yanı

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
km bazında degısım mantıksız derım motor yag degılkı bu
yagın yıllık bır yapısını koruma ozellıgı vardır
desekı 5 yılda bır tazelıyelım ok derım
yada balatadan frenın kullanım sıklıgı bellı olur
har ıkı balata bıtımınde yagda degıselım deselranlarım
olculerı mısal verıyorum yanı
bu konuya bende cevap yazayım

her 60.000 km de veya 2 yılda bir değişmesi zorunludur çünki hidrolik ısıdan dolayı özelliğini yitiriyor ve fren pedalı bastığınızda aşağı doğru iner bozylduğunu nasıl anlarız hidrolik ölçüm cihazı var içindeki suyu ölçüyor iyi ise yeşil yanar orta durumda ise sarı yanar kötü ise kırmızı yanar ama biz sarıda bile değiştiriyoruz fiyat normal bence çünki sadece bidondakini değiştirmezler bence değiştirin derim en çok önemli olan sistem basınç olmaz ise frende olmaz bunu unutmayın ;)

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
;) :) :good: