fren en dipte zor tutuyor acil lütfen .

canmergen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar 2008 model 1.6 benzinli otomatik opel astra h 83 bin km aracim var . FFrene bastigimda tutmuyomus gibi az tutuyor ve ayagimin altinda yavas yavas kayboluyor , ve en dibe dayaniyor ve tikir tikir abs sesi geliyor ve zor duruyor . Bayir asagi falan el freni ile durdum resmen .bi frenciye gittim usta fren ana merkezdendir dedi ama tamir kiti yok dedi . Opel ustasina gittim ; ana merkezi bozulmaz opelde dedi ve bir iki tur attik ustada olmadi . Ertesi gun yine oldu simdi tutmuyor . Basina gelen bi arkadasim varmi . Sebebi nedir acaba . Lutfen yardim edin

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ben Merkez bozdum bulabiliyor. Ses var mı frenleme esnasında hava sesi gibi.

canmergen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar araci esim kullaniyor ve bebekle kullaniyor . Ise gidip geliyor . Cok korkuyorum . Lutfen bi yardim edin

mesut_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de var.(tamamen aynı :) usta fren yağı mı ne öyle birşeydendir dedi.en kısa zamanda gel halledelim dedi.ana merkezden felan bahsetmedi.inş en kısa zamanda halledersin.

uslanmaz1991

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar 2008 model 1.6 benzinli otomatik opel astra h 83 bin km aracim var . FFrene bastigimda tutmuyomus gibi az tutuyor ve ayagimin altinda yavas yavas kayboluyor , ve en dibe dayaniyor ve tikir tikir abs sesi geliyor ve zor duruyor . Bayir asagi falan el freni ile durdum resmen .bi frenciye gittim usta fren ana merkezdendir dedi ama tamir kiti yok dedi . Opel ustasina gittim ; ana merkezi bozulmaz opelde dedi ve bir iki tur attik ustada olmadi . Ertesi gun yine oldu simdi tutmuyor . Basina gelen bi arkadasim varmi . Sebebi nedir acaba . Lutfen yardim edin

eğer pedala basarken ayağının altından kayıyorsa yağda problem olabilir merkez kaçırıyor olabilir , ama boş pedala basıyormuş gibi oluyorsa muhtemelen merkezi komple değiştirmen gerekebilir

ama iyi bir ustaya göster birçok nedenden dolayı bu şekilde arıza vermiş olabilir benim söylediklerim tamamen tahmin

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu frenin tutmamasının çok sebepleri olabilir. Fren balatası ne zaman değişti?

canmergen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer pedala basarken ayağının altından kayıyorsa yağda problem olabilir merkez kaçırıyor olabilir , ama boş pedala basıyormuş gibi oluyorsa muhtemelen merkezi komple değiştirmen gerekebilir

ama iyi bir ustaya göster birçok nedenden dolayı bu şekilde arıza vermiş olabilir benim söylediklerim tamamen tahmin

Abi bastikca ayagimin altinda yavas yavas kayboluyo ufak ufak tutuyo . Usta bana hidrolik yagi eskimistir bi degistirelim olmazsa baska yerde arriz sorunu demisti . Ozaman ben ilk yagi degistirip bi deniyeyin

canmergen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu frenin tutmamasının çok sebepleri olabilir. Fren balatası ne zaman değişti?

Abi araci alali 13 bin km oldu . Ben hic degistirmedim . Eski sahibide ne zaman degistirdi bilmiyorum ama usta ole goz ucuyla bi bakti . Balata hakkinda bisey demedi . Bitik olsa solerdi heralde . Bide bazen tutuyo abi . Gecen ay bole oldu 1 ay bole gezdim sonra kendi kendine duzeldi . Simdi yine oldu . Balata bitmis olsa bole olurmuki . Abi hic anlamiom kusura bakma yaa . Hic yag eksiltmiyo abi

uslanmaz1991

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bastikca ayagimin altinda yavas yavas kayboluyo ufak ufak tutuyo . Usta bana hidrolik yagi eskimistir bi degistirelim olmazsa baska yerde arriz sorunu demisti . Ozaman ben ilk yagi degistirip bi deniyeyin

yağı değiştirme. pompalayınca yerine geliyor mu? kendiliğnden yani... yağ seviyesi normalse bi yerden kaçıyordur... merkez de problem var gibi geliyor ama bana neyse

bütün yollar güzel bir ustayı işaret eder sana

canmergen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de var.(tamamen aynı :) usta fren yağı mı ne öyle birşeydendir dedi.en kısa zamanda gel halledelim dedi.ana merkezden felan bahsetmedi.inş en kısa zamanda halledersin.

Banada oyle dedi . Bi deneyelim ozaman ya