fren diski sorunu

xisunknown

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba uzunca süredir aracımın frenlerinden frene bastığımda ıslık sesi geliyordu aracım 2012 astra ve 24000 km de. servise götürdüm ve fren disklerinin bittiğini söyledi!!! bu diskler bu kadar erken biter mi arkadaşlar yoksa 187+KDV yi ödeyerek ketenpereye mi geldik?

Bide benim aracın dikiz aynasının üstündeki lambaların olduğu alandaki plastik kısımdan ses gelmekte. 3 parçadan oluşan bu alanda lazer sensörünün olduğu parçada baya bi boşluk var ve engebeli yollarda ses yapmakta. Bunun gibi bir durum yaşayan var mı aranız da? var ise nasıl çözdünüz?

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: fren diski sorunu

Disklere sakın para ödemeyin garantiden eşşek gibi değişecekler, sese gelince evet tüm araçlarada bu ses oluyor ben 1 yıl önce bir işlemden geçirmiştim ama sonra yine başladı daha çok bozuk yollarda yapar.

xisunknown

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nasıl yani fren diskleri için para vermemem mi gerekiyor??? ama bana 187+KDV=220,66 Fiyat çektiler!!!

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fren diskinin ömrü 24000 de bitmez fabrika çıkışlı hatalıdır.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

garantiden değişecekler değişmeleri gerekiyor.

xisunknown

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

biraz önce opel türkiyeyi aradım ve durumu aktardım ve bana kullanıma bağlı olarak istanbul trafiğinde 24000 de bitmesinin gayet doğal olduğunu söylediler. bende onlara başka araçlarda yan sanayi frenlerin bile 40.000 KM gittiğini benim aracımda orjinal disklerin nasıl 24.000 de bitebileceğini fren diskleri ile fantazi yapmadığımı belirttim ama yine aynı şeyi söyleyince bende istanbul trafiğindeki araçların ortalama fren diski değiştirme km si ile ilgili veri olup olmadığını sordum ve 24.000 km deki değişimin nasıl normal olduğunu bukadar kolay söylediğinizi merak ediyorum dedim. bundan sonra şikayet kaydı açtılar ve ptesi geri döneceklerini söylediler. ben akşam aracımı opel gerçekten alacam hayırlısı bakalım...

meteor79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xisunknown link' Alıntı:
biraz önce opel türkiyeyi aradım ve durumu aktardım ve bana kullanıma bağlı olarak istanbul trafiğinde 24000 de bitmesinin gayet doğal olduğunu söylediler. bende onlara başka araçlarda yan sanayi frenlerin bile 40.000 KM gittiğini benim aracımda orjinal disklerin nasıl 24.000 de bitebileceğini fren diskleri ile fantazi yapmadığımı belirttim ama yine aynı şeyi söyleyince bende istanbul trafiğindeki araçların ortalama fren diski değiştirme km si ile ilgili veri olup olmadığını sordum ve 24.000 km deki değişimin nasıl normal olduğunu bukadar kolay söylediğinizi merak ediyorum dedim. bundan sonra şikayet kaydı açtılar ve ptesi geri döneceklerini söylediler. ben akşam aracımı opel gerçekten alacam hayırlısı bakalım...

hocam çok güzel söylemişşin.eğer firma birazcık müşterisinin yanındaysa garantiden değiştirmeleri lazım.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xisunknown link' Alıntı:
opel türkiye:Hayatımda gödüğüm en işe yaramaz ve saçma kurum.onlardan bişe beklemeyin.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Değiştirecekler!!! Benimkinde çizik vardı ve değiştirdiler. Balataların da değişmesi gerektiğini söylediler ve ücret talep ettiler. Ben de vermiyorum dedim, siz yeni diskleri takın değştirmediğiniz balatalar yeni diskleri de çizsin ve getireyim yine diskleri değştirin ve bu iş böyle sürsün gitsin dedim. Israrlarım sonucu diskleri ve balataları ücretsiz değiştirdiler.

Böyle bir rezalet yok, buraya kadar işi uzatmaları bile eşeklik. yazın şikayetvar.com'a linkini paylaşın destek verelim..!!

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben anlamıyorum, neden örgütlenemiyoruz???

Sadece bu forumda dünya kadar adamız, 20 kişi arayıp ''Yaptığınız yanlış, sizi kınıyorum ve bu haberi herkesle paylaşacağım'' dese yeminle söylüyorum o gün G...leri tutuşur. Bu sayının 100 kişi olduğunu varın siz düşünün... Neden paramızla rezil oluyoruz!!!!

Sosyal medyanın gücünün farkında değiliz. Aynı sosyal medya onlarca kişiyi çeşitli marka ve model araç almaktan vazgeçirmedi mi? Benim tanıdığım 6-7 kişi sosyal medyadan edindiği bilgiler ışığında yağ yaktığı gerekçesiyle POLO 6R GTI almadı mesela!!! Bu yalnızca bir örnek....

Hocam siz şikayetinizi bildirin, söz veriyorum sadece ben en az 50 farklı kişiden size yapılanı kınayan mail gönderteceğim. Bu ne lan, 30 yıl çalışmış iki tane memurun yaklaşık emekli ikramiyesini arabaya veriyoruz, bu rezillerin yaptıklarına bak!!!