Fren Disk ve Balatalar

SEDAT DİNÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba atacağım 1.4 astra j turbo benzinli otomatik vites ön ve arka fren disk ve balataların değişimi için bosch markası nasıl ? Ve sadece diskleri değiştirip balataları 1 2 hafta sonra değiştirirsem problem olur mu? Çünkü balata fiyatları uçuk kendim alıp başka bir yerde taktırsammantıklı olur mu? aynı markadan servisten alsam 450tl ye mal oacak balataları toplamda 200ıtlye mal edebilirim?

keremcetinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, Bosch disk ve balata kullanan birisi olarak söylüyorum gönül rahatlığı ile alabilirsiniz fakat ürünün orjinal olup olmadığına dikkat edin. Bana göre Yetkili servis tamamen nereden para koparsak peşinde o yüzden güvendiğiniz iyi işçiliği olan bir ustanız var ise disk ve balatayı kendiniz alıp taktırmak daha mantıklı olacaktır kanımca :)

• Beğen
Tepkiler: SEDAT DİNÇ

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
gm almıyorsan brembo tavsiyemdir değişirken diski ve balatayı beraber değiş

• Beğen

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
On disk ve balatalari delphi aldim herhangi bir problem yok ses yapmiyor. 450 tl ye taktirdim disk arti balata on sag ve sola

• Beğen

SEDAT DİNÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diskler bosch marka balatalar da GM oriji marka kullansam problem olur mu?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
sorun olmaz ama bana kalırsa ikisi bir olsun internet üzerinden alin isterseniz ürünleri fiyatları uygun oluyor

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
On disk ve balatalari delphi aldim herhangi bir problem yok ses yapmiyor. 450 tl ye taktirdim disk arti balata on sag ve sola
sorun olmaz ama bana kalırsa ikisi bir olsun internet üzerinden alin isterseniz ürünleri fiyatları uygun oluyor
Ben ve forumdan birkaç arkadaşımız delphi balatanın ses sorunundan çok çektik, paylaşımlar da yapmıştık. @Zafer715 arkadaşımızın delphi marka disk ve balatalarla herhangi bir sorun yaşamaması ve @kannn ustamın ikisini de aynı marka alın demesi, kafamda acaba ferodo disklere delpi balata taktığımız için mi öttü bu delphiler sorusunu oluşturdu. Disk ve balatayı aynı marka almak mantıklı, çünkü örneğin delphi markası üretttiği balataları yine kendi ürettiği fren diskleri üzerinde deniyordur. Ama yine de bu sorunu farklı marka disk ve balata'ya bağlama konusunda tam emin değilim. Çünkü takıldığı günden beri belli periyotlarla ötüyor delphi balatalar :)

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
kendi aracımızda bosch var di diskler gm di hem çok ötüyor du hemde çok toz bırakıyor du değiştik gm aldık ne ötme var nede çok toz bırakıyor benim tavsiyemdir üstadlarım eğer gm olmayacaksa brembo disk ve fren balatası

• Beğen
Tepkiler: omeroz