Fren Balatası

allegro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar, 2006 model opel corsa sahibiyim. 2. elden şubat ayında satın aldım. alır almaz fren balatalarını, yağını, filtrelerini değiştirttim . ancak araç çoğu zaman frene bastığımda cik cik ötüyor. değişttirdim. özel opel servisindeki usta fren balatası yeniyken öter km yap geçer dedi. 3.500 km yaptım hala ötüyor. bunun nedeni fren balatalarındaki toz dan falan olabilir mi? yada sebebi ne olabilir?

ayrıca kuş pislikleri biraz kalınca boyayı eritiyor buna bir çözüm bilen var mı?

teşekkür ederim

yigitbaran06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, Ben de Astra G aracımın ön fren balatalarını değiştireli 1500 km oldu. Orjinal gm taktırdım. Kısa mesafeli duruşlarda ötme yok ama hızlı iken yavaşlamalarda bazen biraz ses geliyor. Arada balata spreyi sıkmak faydalı olabilir. hem diski, hem de balatayı temizler. Başka çözüm var mı bilmiyorum.

Kuş pisliğine ben de sinir oluyorum. Araç üzrinde fazla kalmamasına dikkat edin. Ben gördüğümde ıslak bez yada mendille siliyorum. Başka kolay çözümü var mı?

06onur006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kuş pisliğine tek çözüm branda çekmek yoksa mecburen silicez:( benimde opel astra 1998 model aracım var bende aynı şekil fren balatalarını değiştirdim orjinali bile cik cik ötüyordu çözümü disci tornolattırmakta buldum disc tornolaninca sesi kesti buda size bir çözüm yolu olabilir bir sorun isterseniz iyi günler

allegro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben diskleri fren balatalarini değiştirirken tornalattim ancak kötü tornalama etken olabilirmi onu bilemiyorum. Hizli değilken duruşlarda ses yok gibi, ama sürhatlenince net bir biçimde ötüyor araç. Usta toz neden olabilir demişti ama bana pek inandirici gelmiyordu, madem balata sprey var belki haklidir diyorum.

alonso_51196

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı ötme problemi bende de var sanırım bu corsa c lerin kronik bir problemi direksiyon kutusundaki problem gibi bende bir çözüm arıyorum çünkü bu ses artık beni cinnet noktasına getirdi:mad:

putrell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kuşları bezliyelim:kop:

allegro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar her problemin bir çözümü olmalı...yok artık opel gibi bir markada fren balatasınaki sesi giderilemiyorsa satıp arabaları şahin alalım...