fren balatasi ve on disk degisimi

KaHiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: fren balatasi ve on disk degisimi

Astra Sports Tourer link' Alıntı:
Opel, üstüne düşen görevi yapıp disk sorunu bulunan araçları geri çağırması gerekiyor. Benim astra daha 15.000 de çok temiz kullandığım halde bile diskler yamuluyorsa vay halimize. Garanti de bitti ne yapacağız bilmiyorum. Açıkçası bu durum beni markadan yavaş yavaş soğutuyor. Bakın toyota ya da diğer markalara bir sorun olunca hemen geri çağırma yapıyorlar.
Garantisi bitmemis araclar icin soyluyorun bu durum tamanen servis calisanlari ile alakali inanin onlar isterse kusurlu dahi olsak bi yolunu bulup garantiden hallederler, tek önemli olan servis personellerinin düzgün çıkması..

SpeedCar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

KaHiN link' Alıntı:
Garantisi bitmemis araclar icin soyluyorun bu durum tamanen servis calisanlari ile alakali inanin onlar isterse kusurlu dahi olsak bi yolunu bulup garantiden hallederler, tek önemli olan servis personellerinin düzgün çıkması..

Hocam haklısınız garantiden mutlaka değişim yaparlar. Garantisi biten araçlar içinde bazen serviste bazı ufak tefek sorunları garanti bitmesine rağmen yaptırdım fakat bu disk problemi biraz zor gibi. yine her zaman ki hazır bahaneyle kullanıcı hatası deyip başlarından savıyorlar.

astra90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracım 2013 38.000 km şikayetim fren yapınca çok ses yapıyor ve direksiyon titriyor.
kendi ustama gittim dıştan bi baktı ve balataların bittiğini disklerin çizildiğini servise götürsemde garantiye girmediğini söyledi ..
sizce servise götürüyüm mü ?

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Disklerin 16" - 17" olması sorun çıkartır. Bende de titreme sorunu vardı, delphi varka disk aldım 200 liraya alırken de ruhsattan şase numarasına bakarak sipariş verdiler baya bir şaşırmıştım.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu sahip olduğumuz dördüncü opel aracımız ve hemen hemen hepsinde bu sorunu yaşadım sebeplerimi bence ağır kasa düşük sıkıştırılmış motor ve kalitesiz fren ve disk sistemi 10, 15 bini devirmiş tüm arkadaşlar kontrol ettirdiklerinde ön disklerin yamulduğunu göreceklerdir.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astra90 link' Alıntı:
aracım 2013 38.000 km şikayetim fren yapınca çok ses yapıyor ve direksiyon titriyor.
kendi ustama gittim dıştan bi baktı ve balataların bittiğini disklerin çizildiğini servise götürsemde garantiye girmediğini söyledi ..
sizce servise götürüyüm mü ?
Diskleri garantiden değişebilirler garanti devam ediyorsa.Balatayı değişmezler ama

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Disk değişince balatalarıda değişmesi lazım ben 19000 de iken değiştirmiştim garantiden ikiside değişti. Hiç sıkıntı çıkarmadılar test sürüşü bile yapmadılar

hakdenhak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ya ayni sıkıntı bendede var frene basilinca titreme yapiyor arac daha 6 aylik 5000 de

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

balatalarımı değiştirdim özel serviste mavi renkte bir balata ama ses yapıyor yaklaşık 9 bin km oldu şu an ne toz ne başka birşey hala ses yapıyor elemanlar balatalar yumuşak ses yapmaması gerekior dediler ama sinir bozucu sürekli bir ses mevcut

֖n disklerimde çizikler var kanal yapmış dedi 53 bin km de araba sizce hem balata hem diskleri değiştireyim mi yoksa balata yeterli olurmu

http://urun.n11.com/fren-balatasi/bosch-opel-astra-j-on-fren-balata-takimi-P56740677?cid=604001&gclid=CP3m8tjOkMwCFRS6Gwod8SgKOA&gclsrc=aw.ds
Bosh balatalarr

bunlarda delphi balatalar kullanan varmı ses yapıyor mu yada alabileceğim bir yer öğnerir misiniz diskleride Delphi alayım diyorum  023hm
http://www.opelgm.com/Fren-Balata-Disk-ve-Kampana,LA_406-2.html#labels=406-2

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Iki gun  once balata degistim 60 binde delphi  marka opelgmden alindi 65 tl  iki gundur ses falan yok kullaniyom